Miluju Mourinha, ale pro Manchester není ten pravý! Koho preferuje Cantona?

Známý bouřlivák Eric Cantona slaví padesáté narozeniny a při té příležitosti se zase trochu rozpovídal.

Čerstvý padesátník má jednoduché vysvětlení toho, co bylo za éry Louise Van Gaala špatně: „Chybím jim já.“ Ihned poté však přešel do vážnější roviny a uvedl, že je těžké přijít do klubu po někom, kdo tam byl 25 let. Filozofie Alexe Fergusona je prý stále cítit.

[blog_program_info id=“7424392″]

Po dvou neúspěšných sezonách byl v pondělí večer potvrzen Van Gaalův odchod a všeobecně se očekává, že vlády se na Old Trafford ujme José Mourinho. Cantona z toho ale moc nadšený není.

 

„Miluju Josého Mourinha, ale co se týče předváděného fotbalu, myslím, že on není ten pravý pro Manchester United. Miluju jeho osobnost, vášeň pro hru i jeho humor. Je velmi inteligentní, vždy vyžaduje od svých hráčů 100 % a samozřejmě je vítězný typ. Ale nemyslím si, že fanoušci United budou tenhle typ fotbalu milovat. Ano, může vyhrávat, ale nemyslím si, že fanoušci očekávají tenhle typ fotbalu.“

Přečtěte si také: Kdo bude první Mourinhovou posilou? Může to být Zlatan!

José Mourinho

[blog_program_info id=“7424392″]

Následně uvedl také, kdo by dle něj byl lepším manažerem pro Manchester United…

„Bylo by skvělé mít jako trenéra Guardiolu. On je ten jediný, kdo dokáže změnit Manchester. A dokonce je v Manchesteru, ale ne v tom správném,“ připomněl, že Pep Guardiola převezme městského rivala City.

Posléze dal vedení United malou radu: „Ano, dělám teď hodně věcí a jsem velmi šťastný. Ale kdyby se mě zeptali, jestli bych se nechtěl stát manažerem United, souhlasil bych. Guardiola je v City a chtějí někoho, aby vyhrávali a předváděli úžasný fotbal? To jsem já!“

Přečtěte si také: Milníky anglického fotbalu XI: Jak Cantona svým kung-fu připravil Rudé ďábly o titul

Eric Cantona

Bývalý kapitán United, který překvapivě ukončil kariéru již ve 30 letech, pronesl na závěr ještě jedno hodně překvapivé tvrzení. Rodilý Francouz bude na Euru podporovat Angličany!

„Francie mě vůbec nezajímá, co se týče fotbalu, jsem Angličan. V žilách mi proudí modrá anglická krev!“ řekl Cantona.

[blog_poll_start][poll id=“83″][blog_poll_end]

Foto: Reuters
(tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru