Karviná se vrací po 17 letech do ligy! Neuhodnete, jaký song rozjížděl oslavy?

Výhra 2:0 nad Pardubicemi definitivně zajistila Karviné postup do první ligy, kam se vrací po 17 letech! Výhru nad Východočechy zařídily branky exslávisty Hoška a exklokana Budínského z penalty. Po zápase už přišly na řadu zasloužené radovánky.

Trochu nečekaně se oslavy rozjížděly při songu z Česko-Slovenské SuperStar. Nakonec ale přece jen zvítězila klasika.

Oporami týmu vedeného trenérem Jozefem Weberem byli vedle Hoška a Budínského bývalý olomoucký obránce Pavel Dreksa nebo kanonýr Zbyněk Pospěch.

Ligu už by si Karvinští rádi zahráli na novém stadionu za více než 200 milionů. Práce na něm spějí do finiše. Kapacita by měla být 5 tisíc diváků.

karvina stadion facebook mfk karvina

Vypadá to skoro, že jsme si ten postup takhle naplánovali. Stadion. Sestup Baníku Ostrava. Ale to se teprve uvidí, jestli je to opravdu ideální čas na postup.

trenér Karviné Jozef Weber

Přečtěte si také: Chachaři fandí dál! Jak našlapaný kotel Baníku slavil sestup?

Karviná hrála první ligu naposledy před 17 lety. A stejně jako při předchozí účasti ihned sestoupila zase zpátky. Za 2 sezony Karviná v první lize 12krát vyhrála, 12krát remizovala a prohrála 36krát.

Vedle Karviné postupuje také Hradec Králové, který se do nejvyšší soutěže vrací po roce. Jak se nováčkům bude dařit v příští sezoně?

Foto: reprovideo, Facebook MFK OKD Karviná
(tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru