PALIČKOVY trenérské postřehy: Závěr Plzně je ukázkou „profesionálního“ prostředí v Česku

Výsledky Plzně jsou typickou ukázkou „profesionálního“ prostředí v Česku – speciálně v Plzni. To, že Viktoria prohrála poslední 3 zápasy při skóre 1:9, není vůbec žádná náhoda. Při loňské oslavě titulu plzeňský ředitel Šádek žoviálně hodnotil své hráče a vyplývalo z toho, že životosprávu a přístup k fotbalu nemají až tak úplně správné.

plzeň fb

Plzeňskou závěrečnou sérii můžeme porovnat třeba s Juventusem Turín, který získal titul, ale v posledním kole vyhrál 5:0 nad Sampdorií Janov.

Bayern v závěrečném kole přejel Hannover. Zkrátka, v těch vyspělých zemích se hráči chovají profesionálně a dělají dobrou image svému klubu. Zároveň cítí zodpovědnost vůči fanouškům i sponzorům a podle toho se ti fotbalisté taky chovají.

U nás jsme k tomuto ještě nedospěli. Netýká se to jen rozhodčích, kteří se samozřejmě hodně (a zaslouženě) probírají, ale i samotných fotbalistů.  

Přečtěte si taky: Fotbalový RADAR: Slavia je zpět. Jak dál? Korbelovské nákupy, jasný šéf a důvěra trenérovi

Slovan završil úspěšnou sezonu bronzem

Před Libercem musím smeknout klobouk, z klubu sice odešlo několik hráčů, ale trenér Trpišovský udělal spoustu dobré práce a třetí místo získal zaslouženě.

Sestup je pro každý tým vždy nepříjemný a postihlo to Sigmu Olomouc. Ta měla před závěrečným kolem ještě malou šanci na záchranu, ale Příbram si to remízou 0:0 v Jablonci pohlídala. Je smutné, že Sigma ve třech sezonách dvakrát sestoupila, a asi to nebude úplná náhoda.

Myšlenka, že mezi Jabloncem a Příbramí byla domluva, se nabízí, ale netroufal bych si to tvrdit, protože nemáme žádné důkazy. Příbram si přijela pro bod, čemuž všechno podřídila, a ten bod si taky odvezla. Jablonec se naopak chystal na finále MOL Cupu, kterým mohl zachránit celou sezonu.

Jaká byla sezona v Synot lize? Sledujte v sobotu další vydání talkshow Tak určitě na stanici O2 Sport!

[blog_program_info id=“7380611″]

Foto: Facebook FC Viktoria Plzeň
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru