Bitevní pole Vlasty KAISERA: Smutný AC Milán, zářící Juventus

[blog_program_info id=“7380615″]

Juventus oslavil další titul, už pátý v řadě, a to přesvědčivou domácí výhrou se Sampdorií v poměru 5:0.

titul

AC Milán, jeho sobotní soupeř, získal svůj poslední mistrovský titul v roce 2011 – paradoxně právě pod současným trenérem Juventusu, Massimilianem Allegrim! Od té doby v Serii A spíše jen přežívá a vypadává tedy z účasti v Lize mistrů, soutěže, jejímž je sedminásobným vítězem.

V této ligové sezoně skončil AC Milán v tabulce Serie A až sedmý. Nedostal se tedy ani do Evropské ligy, předstihlo ho totiž i provinční Sassuolo! Cesta do Evropy může vést už jen přes vítězství v Italském poháru.

AC Milán nemá reálnou šanci

Porovnáme-li ale výkonnost i míru vůle a sebevědomí na obou stranách bitevního pole, nemá AC Milán proti Juventusu reálnou šanci. Stará dáma z Turína je rozjetá, od konce října minulého roku prohrála v rámci Serie A, Italského poháru a Ligy mistrů v normálním hracím čase jen tři zápasy, ve čtyřech remizovala a plných třicet jich vyhrála! To AC Milán má za stejné období jen čtrnáct výher, dvanáct remíz a sedm proher – a to nehrál nejnáročnější soutěž, Ligu mistrů.

facebook AC

Po odvolání posledního „mistrovského“ trenéra Massimiliana Allegriho (13. ledna 2014) se v rychlém středu prostřídalo na milánské lavičce pět trenérů. Mauro Tassotti, Clarence Seedorf, Filippo Inzaghi, Siniša Mihajlović a Cristian Brocchi. V průměru tedy každý z nich vydržel na místě pět a půl měsíce…

Brocchi, který nastoupil za Mihajloviče 12. dubna, ve funkci zatím ještě setrvává, ovšem pokud neuspěje ve finále Coppa Italia, asi jsou i jeho dny sečteny.

[blog_program_info id=“7380615″]

Bývalý milánský hráč Cristian Brocchi má po svém nástupu 2 výhry, 2 remízy a 2 prohry, ale před domácím publikem je jeho bilance skutečně tristní. Rossoneri nedokázali doma porazit nováčky (navíc na konci sezóny sestupující) Carpi a Frosinone a na závěr doma podlehli AS Řím 1:3.

Bezprostředně po zápase řekl Brocchi do nastavených mikrofonů podivnou větu, že týmu chyběla potřebná vůle. Chyběla vůle? V situaci, kdy ještě měl usilovat o postup do Evropské ligy!?

Silná slova trenéra

Den po zápase na soustředění v tréninkovém centru Milanello si prý však už Brocchi vůbec nebral servítky. Na veřejnost pronikly některé jeho jadrné věty: „Nemáte žádné koule a chybí vám smysl pro čest!“

„AS Řím proti vám mohl v klidu odehrát zápas v rytmu přáteláku a ani se nezpotit.“ „Za dvacet let své fotbalové kariéry jsem neviděl tak líné mužstvo, jste parta na nic!“

Seřvaní hráči prý ani neměli sílu protestovat, přiznali, že je to opravdu jejich chyba, že správně nebojovali. Chyba ale v AC Milán určitě nebude jen v hráčích či v trenérech. Chyba je už dlouhodobě v klubovém vedení, kde je „nabalzamováno“ výkonné duo Silvio BerlusconiAdriano Galliani.

Tito dva nastoupili k žezlu v roce 1986 a je fakt, že poté následovala historicky jednoznačně nejúspěšnější éra klubu. Časy se ale od té doby lehce změnily, AC Milán neustále klesá ze své někdejší pozice suveréna na italské i evropské scéně, stává se finančně nekonkurenceschopným a výkonnostně i organizačně více než stagnujícím.

Silvio Berlusconi

Berlusconi si však vlastnictvím klubu stále připomíná své někdejší zlaté časy, AC Milán je symbolem jeho bývalé velikosti a slávy. Proto neustále váhá při jednáních s možnými novými finančními partnery a svým staromilstvím je vlastně i odrazuje.

A občas všechny překvapí krajně nerealistickým vyjádřením typu: „V dohledné době bych chtěl zase prožít finále Ligy mistrů, chybí mi!“

Jako kdyby šlo něco takového v AC Milán přivábit pouze mávnutím kouzelného proutku… A i kdyby to nějak šlo – Silvio Berlusconi ho k milánské škodě už dávno ztratil.

[blog_program_info id=“7380615″]

Přečtěte si taky: Bitevní pole Vlasty KAISERA: Toni a Higuaín. Kanonýrské hvězdy v zemi catenaccia 

Foto: Reuters, Facebook A.C. Milan, telegraph.co.uk
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru