Přehlídka společensky unavených rozhodčích: Kdo se vyrovná Marku Pilnému?

Komická scéna z Běloruska

Na vrcholu pomyslného žebříčku rozhodně stojí běloruský sudí Sergej Šmulik – elitní sudí FIFA řídil v roce 2008 utkání první běloruské ligy s 2,6 promile pod kožichem:

[fve]https://youtu.be/eVkFVgqhYlk[/fve]

Vrávorající asistent

Další aféra pochází z českých luhů a hájů – v roce 2012 asistent rozhodčího Petr Blažej během zápasu Poháru České pošty mezi Olomoucí a Ostravou viditelně vrávoral. Blažej málem vrazil do trenéra Olomouce a po utkání se sice přiznal, ale trestu neunikl.

Kocourek se proslavil už před 6 lety

A další známý příklad pochází z české druhé ligy z roku 2010. Tomáš Kocourek, který se před nedávnem postaral o vzrušení v duelu Dukla – Sparta, dorazil na zápas Žižkov – Hlučín tak opilý, že jej řídit prostě nemohl, a delegát narychlo sehnal náhradníka. Aféru se však utajit nepodařilo.

Aféra z Příbrami hýbe Českem

A nejaktuálnější kauza pochází z Příbrami. Člověk by si řekl, že duel Příbram – Slavia moc vzrušení nepřinese. A celkově vlastně závěr české ligy – o titulu je rozhodnuto, hraje se maximálně tak o nominaci na Euro a Olomouc ještě na dálku s Příbramí o sestup. Nečekalo se však, že by se borci od Litavky ve středu zmohli na body proti najeté Slavii, což se taky nestalo a zápas byl považován za poměrně nudný.

To si zjevně mysleli i páni rozhodčí, kteří nejspíš užuž chtěli oslavit konec sezony a posilnit se do předposledního utkání. Pánové Pilný a Jech však měli tu smůlu, že je zachytily televizní kamery, a spustil se kolotoč.

Marka Pilného zjevně nebavilo jen tak postávat a čekat s elektronickou tabulí, ale aby se ujistil, že ofsajdy jsou mávány správně, pobíhal podél lajny a kopíroval pohyby postranního sudího.

Velmi kulantně se k tomu postavili zdravotníci, kteří pouze prohlásili, že pan rozhodčí byl „mírně společensky unavený“. Oproti tomu šéf FAČR Miroslav Pelta zaujal mnohem tvrdší stanovisko: „Oni nebyli líznutí, oni byli prostě opilí a tito pánové už pro nás neexistují.“

O rozhodčích, kteří s okamžitou platností ztratili licenci a budou čelit disciplinárním trestům, píše i britská BBC.

Takhle rozhodčího Pilného odvádí člen ochranky ze hřiště, hráči Slavie těžko zadržují smích:

Přečtěte si taky: Skandál v Příbrami! Rozhodčí byl opilý na šrot!

Jako Jens Lehmann

Aby toho nebylo málo, podle několika svědectví druhý inkriminovaný sudí (Jiří Jech) přímo během zápasu vykonával potřebu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, na malou během zápasu si koneckonců odskočil také slavný brankář Jens Lehmann:

[fve]https://youtu.be/YvGJkFf5bts[/fve]

Ten však rozhodně nebyl v podroušeném stavu…

Česká fotbalová liga, která už ani nemá ve svém názvu pivovar, se zase jednou ve světě ukázala. Zajímavé bude sledovat, který sponzor se na místo Synotu pohrne příští rok.

Palec nahoru, pánové!

Foto: youtube.com
(tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru