PALIČKOVY trenérské postřehy: Sparťanský válec? Jako Leicester. Stačilo si odpočinout

Rozhodnutí obětovat semifinále poháru a postavit jenom juniorský tým bylo podle mě klíčové a také správné. Myslím, že to byl jeden z rozhodujících faktorů.

Já bych se velmi pravděpodobně rozhodl stejně, protože ztráta druhého místa, a tím pádem možnosti bojovat o Ligu mistrů, by pro Spartu mohla být katastrofální.

Podívejte se na Leicester

Fanoušci u nás hořekují nad tím, že v Anglii nebo ve Španělsku fotbalisté rytmus středa–neděle zvládají. Zapomíná se však na to, že v takové situaci jsou obvykle oba soupeři. V momentě, kdy má nahuštěný program jen jeden z nich, je to pro toho druhého výhoda. Nakonec se podívejme na Leicester, který toho dokonale využil.

Přečtěte si také: VIDEO: Král Claudio plakal! Podívejte, co dohnalo kouče Leicesteru k slzám

leicester oslava

Není to určitě jediný faktor, ale zároveň také nijak zanedbatelná věc. Nejde totiž jen o fyzické síly, ale o mentální únavu. Zvlášť, když většinu zápasů hrajete pod tlakem uspět.

Sparta si díky „vypuštění“ zápasu s Jabloncem odpočinula a výsledek ukázal, že to byla správná volba.

Přečtěte si také: VIDEO: Skvělá Sparta sestřelila Liberec, Dočkal posbíral tři asistence!

 

sparta reuters

Ostrouhá Slavia?

Liberec s Boleslaví si to tak rozdají už jen o třetí místo, i když z mého pohledu to zase tak extrémně zajímavé není a nepřeceňoval bych to. To spíš finále MOL Cupu mezi Boleslaví a Jabloncem bude hodně důležité. Nejen pro dva aktéry, ale i pro Slavii, která by v případě vítězství Jablonce ostrouhala s ambicemi na pohárovou Evropu.

Přečtěte si také: VIDEO: Hušbauer luxusně protrhl smůlu a odstartoval demolici Slovácka

hušbauer facebook

Čekání na zázrak

Pořádné drama nás čeká také v boji o záchranu. I když výkon Olomouce, ke které mám vztah, v posledním zápase na Dukle mě optimismem nenaplňuje. Takhle se o záchranu nehraje. Už se spíš pomalu smiřujeme s tím, že Sigma půjde zase do druhé ligy. Ale zázraky se dějí, tak doufáme. Faktem ale je, že stačit nemusejí ani dvě výhry. Příbram lehký los nemá, ale 4 body ze zápasů se Slavií a v Jablonci může udělat.

Ve středu můžete v přímém přenosu na O2 Sport od 18.15 sledovat utkání mezi Příbramí a Slavií.

[blog_program_info id=“7226327″]

 

Foto: Facebook, Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru