Pamatujete na hada? Teď zase frčí

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=8510 AND vote > 0 AND vote <= 5

Kdo zažil zlatou éru obyčejných mobilů, tak si jistě pamatuje legendárního hada. Jednu z prvních mobilních her a absolutní hit tehdejší doby, kvůli kterému si plno zákazníků kupovalo Nokie, které tuto hru měly.

Zde si dovolíme malou odbočku. Než se na trhu objevily první masově produkované chytré mobily, tak to s hraním na mobilech nebyla žádná sláva. Mluvíme tady o době na přelomu milénia, tedy okolo roku 2000. Nokia s hrami v mobilech přišla a byl to absolutní hit. Had pak přímo legenda, kterou si i dnes můžete nahrát do svého smartphonu. Další hry do přístrojů nahrát nešly, to umožnily až novější smartphony, třeba s operačním systémem Symbian, nebo později i obyčejné mobily s barevným displejem a podporou Javy.

S tím, jak snadno si dnes můžete nahrát do chytrého telefonu hru z aplikačního portálu, se to ale tehdy rozhodně srovnávat nedalo. Stejně tak jen okrajově šlo z mobilu hrát hry on-line se soupeři z celého světa. A jednu takovou vám dnes představíme. Je to také had, ale trochu jiný, než ten legendární od Nokie.

Hra Slither.io je konverzí hříčky Agar.io, což byl hit loňského roku a podrobně jsme vám ji představili v tomto článku. Obě hry můžete hrát na mobilech i na počítači, na mobilech to jde překvapivě pohodlněji. K dispozici jsou opět varianty pro operační systémy iOSAndroid.

Slither.io je multiplayerová on-linovka s triviálním průběhem, ale o to víc je zábavná a nebo vás také dokáže pěkně rozčílit. Výhodou je, že se do hry můžete vracet kdy chcete, žádné úrovně zde nejsou a pokaždé budete hrát proti jiným protihráčům. Princip je jednoduchý, po zadání jména vstupujete do hry s malým hadem. Ten se začne zvětšovat, jak začnete požírat potravu, která se na herním plánu objevuje všude možně. Jak had roste, je větší, ale méně obratný. Prostě klasika.

Jenže taková pohodička to není. Na hracím poli nejste sami, je tam plno soupeřů, kterým jde o to samé, co vám. Navíc, z cizího hada se můžete najíst také a tak se budete zvětšovat a logicky s tím sbírat body. Soupeře zničíte tak, že on do vás narazí. To samozřejmě platí i pro vás a pokud do nějakého hada čelně narazíte, končíte. Smrtí hra končí a začínáte od znova. Žádné životy, žádné zbraně, prostě hrajete jen svým tělem.

Abyste se nestali snadnou potravou, tak máte k dispozici jedinou útočnou zbraň a tím je zrychlení. Aktivujete ho tak, že na displej poklepete. Zrychlení využijete samozřejmě i při obraně – prostě zdrhnete. A pak tu máme taktiku. Čím delší a větší budete, tím komplikovaněji budete shánět dostatek potravy. Takže se vydáte na lov. Ostatní hady prostě a jednoduše obklíčíte a tím je donutíte do vás narazit.

Hra je to zábavná a výhodou je, že se do ní můžete pustit při každé volné chvilce a nemusí nutně zabrat hodně času. Ovšem pokud se budete chtít stát gigantem, tak už to nějakou trpělivost bude vyžadovat.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Zvládněte jarní únavu s pomocí těchto mobilních aplikací! 
Nahoru