„Víte vůbec, kdo já jsem?!“ Padlá fotbalová hvězda byla zbita ve vězení

Útok ve sprchách

Očitý svědek potvrdil, že bývalý nadějný fotbalista Adam Johnson dostal ve sprchách ve vězení pěknou nakládačku. „Borec ho praštil do obličeje a Johnson se pak bránil,“ potvrdil svědek pro anglický list Daily Star Sunday.

Důvodem rvačky měly být údajně neshody ohledně čistoty – Johnson byl požádán, aby odebral a uklidil chomáč vlasů ve výlevce. K žádosti se ale nestavěl zrovna vlídně a údajně měl spoluvězni odvětit: „Víš, kdo já jsem? Na*er si.“

johnson

Ostatní spoluvězni bitku ukončili, ale není jasné, jestli si z ní Johnson odnesl nějaké zranění.

Ať už ano či ne, tato bitka je symbolickým pádem na dno anglického talentu, jemuž byla prorokována slibná budoucnost. Johnson totiž debutoval za Middlesbrough ve svých sedmnácti letech v Poháru UEFA proti Lisabonu, o pět let později přestoupil do Manchesteru City.

[fve]https://youtu.be/TQrTbcuOi4E[/fve]

Sex s nezletiletou dívkou

Byl považován za anglickou naději a symbol nové, mladé éry. V reprezentaci vstřelil dva góly ve dvanácti zápasech. Ve své druhé sezoně s Citizens získal ligový titul, ale v létě se kvůli malé vytíženosti s týmem rozloučil a přestoupil do Sunderlandu. Tam dlouhodobě patřil mezi opory týmu, avšak v březnu 2015 přišla komplikace – byl zatčen za sex s patnáctiletou dívkou.

Den poté byl však propuštěn na kauci, obvinění přes rok odmítal a nadále zůstal na svobodě, přičemž za Sunderland dál nastupoval. Jeho posledním zápasem za Černé kočky byla únorová remíza s Liverpoolem 2:2, k níž přispěl gólem z trestného kopu.

Pár dní poté se Johnson k činu přiznal a den nato byl vedením Sunderlandu okamžitě propuštěn. Poté byl soudem uznán vinným a čekal ho trest od 4 do 10 let ve vězení. Nadějný hráč, kterému je teprve 28 let, byl nakonec v březnu odsouzen k šesti rokům za mřížemi.

Naprosté ponížení dokonáno, Johnson ztratil svou svobodu, reputaci i profesionální fotbalovou kariéru.

[fve]https://youtu.be/6pHBZMWvL4A[/fve]

Podle jeho aktuálních zkušeností by se za těch šest let možná mohl vypracovat ke kariéře v boxu či MMA…

Foto: thesun.co.uk
(tom)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru