Arsenal Jindřicha ŠÍDLA: Wenger už je mimo. Neexistuje žádná omluva a vysvětlení

Samozřejmě, že se těším. Letos jsme se s chlapci viděli jen jednou, v listopadu v Mnichově, a to nebyl úplně nejlepší zážitek (1:5). S Aston Villou, která už sestoupila, by se to dalo uhrát, takže vzhledem k nedělní remíze Manchesteru United s Leicesterem 1:1 stačí vyhrát tenhle zápas – a máme jisté minimálně předkolo Ligy mistrů. Olé!

No právě. Předkolo Ligy mistrů, už zase. (I když samozřejmě ještě můžeme skončit druzí, což by mi hodně ulehčilo plánované londýnské setkání s Jiřím Hoškem.)

Wengerovo silné prohlášení

Je vlastně jedno, jestli skončíme druzí, třetí, čtvrtí, protože v sezoně, kdy ligu vyhraje Leicester, je jedno úplně všechno. Protože tohle definitivně končí jednu éru, kdy jsme si mohli říkat, že se to jednou otočí, jen co dosplácíme ten krásný stadion, co jsme si před 10 lety pořídili, aby měly davy kde slavit další slavná vítězství. (Za tu dobu to byly přesně dva FA Cupy.)

A že „Arsène knows“?

Už ne. Je mi to líto, vzhledem ke všem jeho zásluhám, k třem jeho titulům, k té úchvatné sezoně 2003-2004, kdy jsme vyhráli ligu bez porážky. A taky naposledy, před 12 lety.

wenger

Už ne, protože jestli vyhraje ligu Leicester, jehož kádr stál dohromady míň než Alexis Sánchez před dvěma lety, neexistuje ŽÁDNÁ omluva a vysvětlení.

A už vůbec ne, pokud Wenger dokáže vyslovit věty jako v pátek: Arsenal prý prohrál titul doma se slabšími týmy. (To je pravda.) Kdyby hrál jen venku, byl by mistr. (To už pravda není, Leicester i Tottenham udělali venku víc bodů.)

A to všechno proto, že doma prý hrál Arsenal v často „obtížných podmínkách“. Hele, a dost. Jasně, že na Emirates asi není atmosféra jako kdysi na mnohem menším Highbury, ale to se možná dalo čekat, když místo kotle postavíte tenhle vzdušný palác.

Titul? Proč?

Ale taky je pravda, že na Arsenal chodí bez ohledu na všechny ty roky bez trofeje na každý zápas 60 tisíc lidí, kteří platí za lístky vůbec nejvyšší ceny v celé lize: kolem 60 liber. A říct těmhle lidem, že by měli být víc jako fanoušci Liverpoolu, je prostě nevídaná drzost a arogance. (A taky je asi dobré připomenout, že se na Highbury vyhrávaly tituly.)

Jenže Wengerovi to projde, protože mu díky jeho zásluhám už projde všechno, a je úplně správné, aby si sám vybral moment, kdy z Arsenalu odejde.

A upřímně, vlastně dělá všechno tak, aby to vyhovovalo majoritnímu vlastníkovi Stanu Kroenkemu, pro nějž je Arsenal jen jeden ze sportovních klubů, co vlastní, takže mu to je zřejmě tak nějak jedno: stadion stojí, Champions League se hraje pravidelně až do jara, klub vydělává. Co chcete víc? Titul? Proč?

aw

Protest vyšuměl

Tahle atmosféra už klub zjevně ovládla – bylo to vidět i v sobotu při zápase s Norwichem.

[blog_program_info id=“7084026″]

Plánovaný protest fanoušků proti Wengerovi vyšuměl, výsledek 1:0 fakticky zajistil místo v TOP 4, což je ta nejdůležitější věc, o kterou už léta hrajeme. Teď se bude chvíli psát, že Wenger dostal 70 milionů na posily, a v létě to začne znova.

wenger

Do Londýna na poslední kolo se ale samozřejmě těším. Utratím za to svoje vlastní peníze, kdyby to v Arsenalu někoho zajímalo. Pořád ještě to dělám rád, jen doufám, že mi pak ještě Wenger nevzkáže, že bych měl radši fandit někomu jinému.

Přečtěte si taky: Arsenal Jindřicha ŠÍDLA: Gratulace Leicesteru

Foto: Reuters
Jindřich Šídlo Autor článku
Jindřich Šídlo
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru