Tottenham Jiřího HOŠKA: Co by teď vlastně byla „úspěšná sezona“?

Je ale pravdou, že je těžké Totáč nechválit po výkony, kterým jsme minulé pondělí převálcovali Stoke.

Čtyřikrát v sestavě roku

Čtyři hráči Spurs v nejlepší jedenáctce Premier League dle výběru PFA (Rose, Alderweireld, Alli a Kane) jsou logickým vyústěním mimořádné sezóny. Mimochodem zveřejnění ideální sestavy nejvyšší anglické soutěže se neobešlo bez emocí. Ono taky opomenutí nejlepšího nahrávače ligy Özila a Kuna Agüera po kritickém rozboru přímo volá!

Přečtěte si také: Ideální sestava Premier League? 4 Lišky, 4 Kohouti. A co Petr Čech?

dele Alli tottenham

Čtvrteční večery pro Arsenal?

Ještě před pár týdny bych býval konečné umístění Tottenhamu v první čtyřce považoval za velký úspěch. Ale teď?! Samozřejmě ideální variantou by bylo, kdyby Spurs získali svůj první titul od roku 1961 a k tomu Liverpool vyhrál Evropskou ligu a Manchester City skončil v Premier League třetí.

To by znamenalo, že by si Gunners ze 4. místa vyzkoušeli, jaké to je koukat se v televizi na fotbal ve čtvrtek večer. Můžu jim vzkázat, že se na to dá docela dobře zvyknout…

[blog_program_info id=“6998740″]

Leicester konečně ztratil, ale…

Bodová ztráta Leicesteru (konečně…), Vardyho disciplinární trest a naše výborná forma jsou kombinací faktorů, které Spurs umožňují pomýšlet na titul. Pětibodová ztráta se 4 kola před koncem zdá sice pořád značná, ale už ne nepřekonatelná.

Zbývající zápasy „Lišek“ a „Kohoutů“ vypadají svou obtížností na papíře zhruba podobně.

[blog_program_info id=“6985295″]

Jenže když se ve mně probudí rodilý skeptik, nemůžu pominout, že to na West Brom doma tradičně neumíme, Chelsea dostala od Abramoviče po blamáži s Man City „kartáč“ a podle slov Cesca Fábregase na Sky Sports si rozhodně nepřeje mistrovský titul Tottenhamu.

Přečtěte si také: Hasta la vista, baby! Obstál by Kloppův Liverpool na stříbrném plátně?

fabregas

Nevyzpytatelný Southampton má velkou ofenzivní sílu a bude se chtít pomstít za prosincovou porážku na St. Mary’s. No, a jestli Newcastle „restartovaný“ Rafou Benítezem bude mít před posledním kolem naději na záchranu, tak potěš koště…

Vzhůru do Wembley!

V kombinaci čtyřnásobného pochybení ale nevěřím. Mauricio Pochettino vyztužil psychickou odolnost týmu neskutečným způsobem a přídavné jméno „spursy“ už není synonymem pro něco křehkého a nespolehlivého.

Přečtěte si také: Tottenham Jiřího HOŠKA: 5 minut a 46 vteřin

pochettino

Spurs taky pomáhá, že mužstvo hledí v tabulce jen před sebe a nepočítá bodovou mezírku za svými zády. Bez ohledu na to, jestli to s titulem nakonec dopadne, už se pomalu těším, jaké to bude sledovat Tottenham v Champions League.

Vypadá to, že bychom mohli dostat zelenou a hrát domácí zápasy ve Wembley. To bych si tedy prosím nechal líbit!

[blog_program_info id=“6998740″]

Autor je zpravodajem Českého rozhlasu ve Spojeném království

Foto: Reuters
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru