Ring Ondřeje NOVOTNÉHO: Souboj McGregor vs. Diaz 2 – proti všem!

ufc 200 mcgregor diaz

Conor ten zápas chtěl, protože udělal naprosto vše, co jsme předtím po něm chtěli my. Bral zápasy na poslední chvíli a zápasil s kýmkoliv a kdekoliv, tak ten zápas také dostane. Zároveň jsme se s Conorem domluvili, že ať už zápas s Natem dopadne jakkoliv, tak jeho další duel bude obhajoba proti vítězi duelu Aldo vs. Edgar. Což je v tuto chvíli utkání o prozatímního šampióna.

Dana White, prezident UFC

Reakce Diaze? Nenechala na sebe nijak dlouho čekat. „Moc dobře vím, že počítali s tím, že s ním prohraju na UFC 196. Proč myslíte, že tam byl GSP (Georges St-Pierre)? Chtěli mě porazit. Conor i UFC zároveň věděli, že jsem jednak nejlepší jméno, co vydělá nejvíc peněz, a taky to, že netrénuji, ale poflakuji se s kámošem na lodi.“

„Následně chtěli oznámit návrat GSP a jeho zápas s Conorem. GSP si hraje na šampióna, ale chce zápasit s tímhle mrňavým Irem, držet ho na zemi a shrábnout svoje prachy. Ovšem já jsem jim do toho zasadil pořádnou ránu. Ani já jsem nechtěl zápasit v téhle váze. Nic pro mě neznamená. Je to váha mého bráchy Nicka. Jakmile bude zápasit, tak odsud vypadnu! Nejsou tu žádná zajímavá jména, jen brácha, GSP a R. Lawler. Takže já ho zbiju podruhé, shrábnu prachy a půjdu zpátky do 70 kg. Ale jestli se chce GSP pořád vrátit, tak by měl první mluvit se mnou, nebo s bráchou!“ vyprávěl Nate Diaz.

McGregor Diaz

Velký návrat GSP ještě letos

Zapadá to do sebe a to tak, že hodně.

Návrat GSP je velká věc. Asi větší než samotné UFC 200. Conor moc dobře ví, že právě jeho první zápas po návratu bude ten nejvýdělečnější možný a že zápas s takovou legendou moc chce. I Renzo Gracie, u kterého se GSP také připravuje, se v pondělním rozhovoru prořekl, že je jasné, že GSP se ještě letos vrátí.

gsp Georges St-Pierre

Samozřejmě do úvahy připadá pouze váha 77 kg a s největší pravděpodobností první turnaj v NY.

Takový turnaj by byl bezpochyby tou největší událostí v dějinách UFC. Conor to ví a věděl to již v březnu. Je to fanatik a miluje peníze a tučné šeky. Moc dobře si spočítal, že právě odveta s Diazem, kterou potřebuje vyhrát, ho posadí znovu do sedla. Zároveň má raněnou pýchu a to je možná ta nejhorší kombinace.

Tak či onak zápas s Diazem diváci chtějí vidět a budou se dívat i ti, kteří jej kritizují.

Stejně tak Aldo vs. Edgar 2 dává smysl, byť prozatímní titul je asi zbytečný a má jen zavřít hubu oběma borcům a možná i některým fanouškům. Aby totiž současný šampión startoval na stejném turnaji v jiné váze, je přitažené za vlasy.

ufc 200 aldo

Je to však UFC a Conor, kdo rozhoduje, a ti jdou ruku v ruce naproti příběhu a penězům. A ruku na srdce: kdo z nás by to udělal jinak?

Lístky za 50 tisíc

Lístky se zatím neprodávají, ale očekává se cena na úrovni 50 tisíc dolarů. Zároveň se čeká, že PPV (pay-per-view) poprvé přeskočí hranici 2 miliónů. Můžeme také očekávat, že se Conor poprvé vyšplhá na částku převyšující 20 mil. dolarů za zápas (samozřejmě díky podílu na PPV) a podobná částka bude jistě i pro Diaze.

Diskutuje se o tom, kdo bude mít červený roh, a tedy bude nastupovat jako poslední, respektive druhý. Odpověď by měla být jasná a měl by to být Diaz.

Turnaj se odehraje ve zbrusu nové aréně, která poprvé otevře brány 6. dubna koncertem The Killers. Pro potřeby UFC pojme 20 tisíc fanoušků a nachází se jen asi 200 metrů od MGM hotelu, který ji společně s T-Mobile postavil za 375 milionů dolarů.

A další zápasy na UFC 200?

  • Johny Hendricks vs. Kelvin Gastelum
  • Cain Velasquez vs. Travis Browne
  • Joe Lauzon vs. Diego Sanchez
  • Takanori Gomi vs. Jim Miller

Plus nesmí chybět miláček Ameriky Sage Northcutt. Všichni na hlavní kartě si přijdou na krásné peníze, neb každý bude mít pravděpodobně alespoň malý díl z PPV, ale i ostatní budou jistě mít od sponzorů speciální prémie.

Foto: Reuters, Facebook UFC, postmediaprovince.com
Ondřej Novotný Autor článku
Ondřej Novotný
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru