EXCELENT SOLDIERS: Svátek bláznů? Možná ano. Freeski šílenství zamířilo do Orlických hor

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=35602 AND vote > 0 AND vote <= 5

Freeski je adrenalinová lyžařská disciplína. Závodníci se rozjíždějí z kopce na odrazové rampy a letí rychlostí více než 100km/h v šílených rotacích. A největší lákadlo závodů? Obří skok, který svými parametry předčí i ten olympijský ze Soči. Výška odrazové lampy je v úrovni 10 metrů! V praxi to znamená, že freeskieři létají vzduchem cca 30 – 40 metrů daleko ve výšce kolem 15 metrů nad okolními sjezdovkami.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=NnbL6M-5Y5Q[/fve]

„Světová freeski špička má o našem závodě dobré povědomí, teď bylo důležité sladit se termínově s důležitými závody v Evropě, a to se nám povedlo.“ Jan Prouza, šéf závodu.

Domácího jezdce Daniela Hanku čeká těžká konkurence. Představí se zlatý medailista ze zimních X Games z disciplíny Big Air, Vincent Gagnier. Svou účast potvrdili i Noah Wallace, držitel bronzové medaile ze Světového šampionátu ve Freestyle lyžování a snowboardingu, nebo Antti Ollila, účastník olympijských her. Domovinu tohoto bláznivého sportu bude reprezentovat Američan Matt Walker, jeden z top 12 jezdců na X Games.

Přečtěte si taky: Hvězdy na prknech se chystají do Deštného! Kdo přijede na Excelent Soldiers?

Jistotou je i tradiční nabitý večerní program. Prostě těžká pohoda a party, na jakou se nezapomíná.

Začíná se už v pátek večer uvítací párty. Závod je na programu v sobotu. Živě ho můžete sledovat na internetu. Pro diváky v Čechách poběží live streaming na webové adrese excelentmag.cz, v zahraničí pak na prestižním kanálu extreme.com.

Záznam odvysílá O2 Sport o víkendu 26. až 27. března!

(tz)
Foto: Facebook Excelent Soldiers
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru