Krutý budík vás jen tak zaspat nenechá

Většinou používáme vestavěný budík v Androidu. Pokud nám nestačí, máme na výběr stovky jiných. Jeden z nejnovějších je ale obvzlášť krutý, my jsme mu neunikli.

Pikantní je, že za novým budíkem Mimicker Alarm stojí Microsoft a je určený jen pro platformu Android. Ale to je opravdu jen perlička na úvod. Důležitější je, jak budík funguje a že to dělá hodně dobře.

Základ je prostý. Budíků může být samozřejmě víc, nastavení každého funguje stejně. Nastavíte čas a to pomocí dvou kroužků. Je to možná trochu složité, ale ne natolik, že byste s tím ztratili víc než je nutné. Pak si vyberete, které dny v týdnu má být budík funkční a potvrdíte ho. Tedy obvyklý postup.

Zajímavé to začne být při buzení. Vpravo na displeji budík zrušíte, vlevo posunete buzení o pět minut. Ale pozor, pro zrušení budíku musíte splnit jeden z úkolů. Asi nejlehčí je hra, kdy musíte několikrát ťuknout na panáčka létajícího panáčka po displeji. Zásahy musí být tři a po každém panáček začne zrychlovat.

Pokud se trefíte, budík je zrušený. Ale pozor, takto na zkoušku, to jde snadno, ovšem rozespalé ráno – to je jiná. Když se vám to nepovede, tak se objeví další test. Ten už je složitější. Na displeji se objeví požadavek na to, abyste třeba předvedli smutný obličej. A aktivuje se přední kamera fotoaparátu. No, zkuste si to, fakt to není snadné. Tato zkouška trochu zlobí, pokud máte v pokoji tmu, protože budete muset rozsvítit. Mobil vás na to upozorní.

Další zkouška také využívá fotoaparát, ale zadní. Musíte najít barvu, kterou po vás budík chce. Zde se může aktivovat i přisvětlovací dioda, pokud je v ložnici příliš velká tma. No a poslední zkouškou je převyprávění textu, který se objeví na displeji. To zní snadno, ale text je anglicky a jsou to jazykolamy. V našem případě se to ale povedlo pokaždé. Systém je k výslovnosti docela tolerantní.

Pokud vám nějaký test nejde, tlačítkem zpět si můžete úkol změnit. Ale úplně se budíku jen tak snadno nezbavíte. Jedině, že ho zrušíte v aplikaci. Ovšem už to vás zaručeně probere.

Aplikace je zdarma a má několik dalších funkcí, které z ní dělají jeden z nejzajímavějších budíků v aplikačním obchodu Androidu.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Mobilní aplikace z vás dokážou vytáhnout tisíce korun. Vlastně za nic
Nahoru