Fotbalový RADAR: Sterling musí povedený týden završit proti »svému« Liverpoolu

Svědčí o tom i jeho osobní bilance. Za svého současného zaměstnavatele odehrál Sterling zatím 36 soutěžních zápasů. V nich dal deset gólů a na dalších osm přihrál. To je tedy v průměru bod v každém druhém vystoupení.

Porovnejme to s loňskou sezonou, kterou strávil ještě v dresu Reds. Tehdy nastoupil k 52 mistrovským zápasům, v nichž zatížil konta soupeřových brankářů 11 góly. K nim připojil devět asistencí.

Výkonnostní posun u anglického reprezentanta je znát i na vrcholné evropské scéně. Před rokem se v Champions League prakticky neprosazoval. Po přesunu do Manchesteru City si své nejlepší výkony schoval právě do prestižní klubové soutěže. Skvělý výkon podal při triumfu v Seville, kde brzy otevřel skóre a položil základ pozdější výhře 3:1. Své prosincové 21. narozeniny pak oslavil dvěma zásahy a jednou nahrávkou při obratu na 4:2 s Borussií Mönchengladbach.

Raheem Sterling

Přihrávky jedna báseň

A o středečním galapředstavení v Kyjevě už byla řeč. Sterling na levém křídle řádil jako utržený ze řetězu. Už v první půli projevil cit pro hru, když přesně načasovaným sprintovým náběhem reflektoval na předfinální přihrávku Sergia Agüera a nezištně předložil Davidu Silvovi míč před prázdnou bránu. To prostě nešlo nedat.

V závěru zase ideálně našel na hranici malého trestného území Yayu Tourého a jen sám matador z Pobřeží slonoviny ví, jak je možné takovou tisíciprocentní šanci zahodit.

Brazilský bek Danilo Silva se za Sterlingem honil jak policajt, až ho to sklátilo a pro zranění musel střídat. A záskok Domagoj Vida si nevedl o moc lépe.

Jamajský rodák navíc perfektně pracoval pro mužstvo a vypomáhal Gaëlu Clichymu na levé straně, která byla hlavně kvůli výpadům Andreje Jarmolenka ve druhém poločase hodně přetížená. Byl to tedy od něj ukázněný, takticky vyspělý, obětavý a hlavně týmový výkon, podpořený navíc i efektivitou ve finální fázi.

Raheem Sterling

Zlepšení přijde se zkušenostmi

Samozřejmě i Sterling ještě potřebuje zrát. Někdy se chová příliš splašeně. Ve zdánlivě jednoduchých situacích občas zvolí to nejhorší možné řešení.

Já ale soudím, že je to logické. U tak mladého hráče se dá určitá nevyrovnanost očekávat, a to nejen v průběhu sezony, ale i v kontextu jednoho zápasu. Potřebuje sbírat zkušenosti v těžkých zápasech a zrát. Je to zkrátka nedobroušený diamant, jemuž však přechod do týmu s kvalitnějším kádrem jednoznačně prospěl.

Jedině konkurence totiž takovému talentu prospěje. V Liverpoolu by se trápil a svezl by se s šedivou výkonností celého týmu, protože v tak mladém věku ještě nemá na to, aby byl tahounem.

Raheem Sterling

49 milionů se nesplatí hned

Někomu se může částka 49 milionů liber za jeho transfer zdát přemrštěná. Jistě, není to málo, ale ve Sterlingovi je takový potenciál, že investici v budoucnu může splatit. Už svým přínosem v letošní sezoně Ligy mistrů, kde je se třemi góly a dvěma asistencemi jedním z nejproduktivnějších hráčů svého mužstva, pomohl k historickému úspěchu. Nejprve se podílel na prvenství v základní skupině, což se Manchesteru City nikdy předtím nepovedlo. Nyní má tento celek poprvé v dějinách nakročeno k postupu do čtvrtfinále.

Sterling ale svůj vzestup musí potvrdit v dalším zápase pravdy. V nedělním finále Capital One Cupu ve Wembley ho čeká střetnutí s bývalým zaměstnavatelem z Liverpoolu. Když svou produktivitu vylepší i tam a dopomůže k cenné trofeji, završí tím povedený týden.

[blog_program_info id=“6419032″]

A znovu odůvodní, proč z něj udělali nejdražšího anglického fotbalistu všech dob.

Foto: Reuters
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru