Nejočekávanější androidí smartphone je tu. Samsung odhalil Galaxy S7

Nový vlajkový model Samsungu je vždy velmi očekávaným kusem a nejinak tomu bylo u nového Galaxy S7, který Samsung právě představil na tiskové konferenci v předvečer veletrhu MWC. Špičkový Galaxy bude mít, stejně jako loňský S6, dvě verze. S7 dostane klasický displej, S7 edge pak zahnutý. Zásadním rozdílem oproti loňsku je však to, že Galaxy S7 edge je větší.

Samsung si modelem S6 edge se zahnutým displejem vybudoval velké renomé a letošní novinka na něm hodně staví. Galaxy S7 a S7 edge přináší oproti loňskému modelu mnoho vylepšení, která jsou vidět především „pod kapotou“. Na první pohled se totiž podle snímků může zdát, že od loňských top mocelů se Galaxy S7 příliš neliší. V designu došlo vlastně jen k jedné větší změně, zahnuté je tentokrát i sklo na zadní části telefonu, což by mělo pomoci lepším držení v ruce.

Galaxy S7 si sice ponechal displej s úhlopříčkou 5,1 palce a QHD rozlišením, ale S7 edge povyrostl. Jeho displej má nově úhlopříčku 5,5 palce, QHD rozlišení je tu zachováno. Model edge je tak větší a bude tak tím výraznějším z dvojice nových vlajkových lodí. Design je evolucí loňského stylu, jen působí opět o něco luxusnějším dojmem. Nové budou barvy, pestřejší paletu vymění S7 za trochu tlumené tóny, klasickou bílou a černou variantu doplní stříbrné a zlaté provedení.

Po stránce vzhledu se novinka neměnila nijak zásadně, to těch na první pohled neviditelných změn je mnohem více. Takže třeba nový procesor slibuje asi o třetinu vyšší výpočetní výkon a ve hrách by měl výkon díky nové grafice narůst dokonce o více než polovinu proti předchozí generaci. Samsung také pořádně „nafoukl“ baterie nových modelů, S7 má kapacitu 3 000 mAh a S7 edge dokonce 3 600 mAh. Na výdrž v praxi se opravdu těšíme.

Další užitečnou novinkou je odolnost vůči prachu a vodě. Galaxy S7 a S7 edge splňují certifikaci IP68, takže jim nechtěná koupel neublíží. Zářivý AMOLED displej dostal nově funkci Always on, díky které si můžete nechat zobrazit třeba aktuální čas nebo další užitečné informace, aniž by to mělo výraznější negativní dopad na výdrž baterie.

Velkým vylepšením prošel i fotoaparát, byť jeho rozlišení kleslo na 12 megapixelů. Jenže je tu nový čip, který se nazývá Dual Pixel a který umožní pořizovat světlejší snímky i za zhoršených podmínek. Více světla k pixelům pustí už samotná optika, která tentokrát tolik nevystupuje z těla telefonu a která se chlubí světelností F 1.7. Samsung Galaxy S7 tak bude jistě mít ambice stát se tím nejlepším fotografickým smartphonem.

Novinky Samsung přichystal i v oblasti softwaru, jednou z nich je například rozšířená sada funkcí pro zahnutou hranu u modelu edge. Oba modely Galaxy S7 pak dostanou i nový Gaming hub, který usnadní život náruživým hráčům mobilních her. Mimo jiné například tento hub zamezí nechtěnému vyskočení ze hry nebo dovede potlačit otravné notifikace, které ve chvíli akce mohou zkazit dobře rozjetou hru.

Samsungy Galaxy S7 jsou sice žhavou novinkou, ale jejich prodej chce Samsung odstartovat co nejdříve. A je jasné, že tyto žádané modely se dostanou i do naší nabídky. Kdy přesně, o tom vás budeme rádi informovat, jakmile to bude možné.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru