Co si všechno lidi nevymyslí. Toto je chytrá láhev na pití

Láhev Seed je příklad chytré věci, která kdyby nevznikla, tak se asi nic nestane. Na druhou stranu, zájemce z celého světa zaujala a už se vyrábí.

Na portálech komunitního financování lze najít kdejakou zbytečnost. Většina z nich neprojde sítem a lidé ji prostě finančně nepodpoří. Mnohdy se ale stane, že věc zaujme a vynálezci na její výrobu seženou peníze od prvních zájemců. A to je i případ chytré lahve Seed.

Především musíme uznat, že design od společnosti Moikit je opravdu povedený. Lahev je vytvořena z japonské oceli. Tělo funguje jako termoska, chladnou vodu udrží celých 24 hodin, teplou tekutinu pak půl dne. Lahev bude k dostání v mnoha barvách a opravdu jí to sluší. V prodeji bude ve třech velikostech s kapacitou 350, 420 a 500 ml.

To nejzajímavější na celé chytré lahvi se ale skrývá ve víčku. To je docela mohutné, je v něm totiž elektronika a na vrchu dokonce displej. Baterie má vydržet až dva roky bez nabíjení, displej je pak monochromatický, ale docela hezký a dobře čitelný.

Zmiňovaná chytrost spočívá především v jedné věci. Lahev totiž podle speciálních algoritmů kontroluje váš pitný režim. Počítá, kolik jste toho už vypili (tedy pokud pijete jen z této lahve) a upozorní vás, kdy se máte napít. Podle tvůrců totiž drtivá většina lidí pije nikoliv podle ideálního rozvržení během dne, ale až když mají žízeň. A i pak pijí málo.

Pokud se vám to moc nezdá, tak vězte, že lahev toho umí ještě víc. Ukazuje teplotu vody, upozorní, že tekutina je už v lahvi dlouho a je potřeba jí vyměnit za čerstvou a umí upozornit, že tekutina je příliš horká. To vše pomocí jednoduchých piktogramů na displeji ve víčku. Ovládání je snadné, displej je dotykový, respektive lze ho zmáčknout a pak stačí víčko zašroubovat nebo vyšroubovat.

Aby to ale bylo ještě chytřejší, je možné Seed spojit se smartphonem a údaje o pitném režimu můžete kontrolovat na jeho displeji. Spojení probíhá přes Bluetooth. Zatím je podporován Healthkit od Applu a aplikace Up pro hodinky Jawbone. Pracuje se na aplikaci pro náramky Fitbit a další platformy.

A teď to nejdůležitější, kolik že to stojí? V rámci kampaně na Indiegogo ušetříte asi 30 procent z běžné ceny. Kampaň končí během února a výrobce slibuje, že lahve začne rozesílat právě už v únoru. Vypadá to reálně, protože už se s funkčními lahvemi ukázal začátkem ledna na veletrhu CES v Las Vegas. V předprodeji stojí samotná lahev 1 100 až 1 350 korun. K tomu je nutné připočíst poštovné do Evropy ve výši 125 korun a pravděpodobně budete muset na celnici ještě zaplatit DPH. Když koupíte více lahví, tak cena klesá. Otázkou ale je, jestli chytrou lahev doopravdy potřebujete.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru