Co si všechno lidi nevymyslí. Toto je chytrá láhev na pití

Láhev Seed je příklad chytré věci, která kdyby nevznikla, tak se asi nic nestane. Na druhou stranu, zájemce z celého světa zaujala a už se vyrábí.

Na portálech komunitního financování lze najít kdejakou zbytečnost. Většina z nich neprojde sítem a lidé ji prostě finančně nepodpoří. Mnohdy se ale stane, že věc zaujme a vynálezci na její výrobu seženou peníze od prvních zájemců. A to je i případ chytré lahve Seed.

Především musíme uznat, že design od společnosti Moikit je opravdu povedený. Lahev je vytvořena z japonské oceli. Tělo funguje jako termoska, chladnou vodu udrží celých 24 hodin, teplou tekutinu pak půl dne. Lahev bude k dostání v mnoha barvách a opravdu jí to sluší. V prodeji bude ve třech velikostech s kapacitou 350, 420 a 500 ml.

To nejzajímavější na celé chytré lahvi se ale skrývá ve víčku. To je docela mohutné, je v něm totiž elektronika a na vrchu dokonce displej. Baterie má vydržet až dva roky bez nabíjení, displej je pak monochromatický, ale docela hezký a dobře čitelný.

Zmiňovaná chytrost spočívá především v jedné věci. Lahev totiž podle speciálních algoritmů kontroluje váš pitný režim. Počítá, kolik jste toho už vypili (tedy pokud pijete jen z této lahve) a upozorní vás, kdy se máte napít. Podle tvůrců totiž drtivá většina lidí pije nikoliv podle ideálního rozvržení během dne, ale až když mají žízeň. A i pak pijí málo.

Pokud se vám to moc nezdá, tak vězte, že lahev toho umí ještě víc. Ukazuje teplotu vody, upozorní, že tekutina je už v lahvi dlouho a je potřeba jí vyměnit za čerstvou a umí upozornit, že tekutina je příliš horká. To vše pomocí jednoduchých piktogramů na displeji ve víčku. Ovládání je snadné, displej je dotykový, respektive lze ho zmáčknout a pak stačí víčko zašroubovat nebo vyšroubovat.

Aby to ale bylo ještě chytřejší, je možné Seed spojit se smartphonem a údaje o pitném režimu můžete kontrolovat na jeho displeji. Spojení probíhá přes Bluetooth. Zatím je podporován Healthkit od Applu a aplikace Up pro hodinky Jawbone. Pracuje se na aplikaci pro náramky Fitbit a další platformy.

A teď to nejdůležitější, kolik že to stojí? V rámci kampaně na Indiegogo ušetříte asi 30 procent z běžné ceny. Kampaň končí během února a výrobce slibuje, že lahve začne rozesílat právě už v únoru. Vypadá to reálně, protože už se s funkčními lahvemi ukázal začátkem ledna na veletrhu CES v Las Vegas. V předprodeji stojí samotná lahev 1 100 až 1 350 korun. K tomu je nutné připočíst poštovné do Evropy ve výši 125 korun a pravděpodobně budete muset na celnici ještě zaplatit DPH. Když koupíte více lahví, tak cena klesá. Otázkou ale je, jestli chytrou lahev doopravdy potřebujete.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Jak nezatížit přírodu ani rodinný rozpočet? Díky kampani od O2 ušetříte i pomůžete
Nahoru