PALIČKOVY trenérské postřehy: Dva rozdílné poločasy ve Zlíně. Slavia se popere o poháry

Důležitým faktorem bylo i to, že Zlín neudržel svůj výkon z prvního poločasu. V něm Spartě nedal žádný prostor. Začínal defenzivu v hodně vysokém postavení a prakticky kdekoliv na hřišti ji napadal.

[fve]https://youtu.be/ZBBy6UPaCFs[/fve]

Takový způsob hry je ale hodně náročný jak na organizaci, tak na kondici.

Přečtěte si taky: Sparta za 2 minuty otočila duel ve Zlíně. Ten se hodně zlobil na sudího Královce. Proč?

Zlínu asi trochu došly síly

Po změně stran Zlínu možná trochu došly síly a možná se po gólu do šatny, který dal, svého vedení zalekl. Podvědomě začal hrát zataženěji a to Spartě pomohlo. Jakmile její hráči dostali prostor a čas, dokázali toho využít.

Hře Sparty pomohl příchod Krejčího, který otevřel a zkvalitnil i levou stranu. Musím říct, že se mi tentokrát hodně líbil. Jak Sparta získala převahu, vytvořila si standardky a nakonec z nich zápas otočila.

Musím říct, že mě hodně negativně překvapilo, jak špatně Zlín standardní situace bránil. Už před gólem měl velké problémy. Jeho hráči byli hodně vytažení, nikdo neodskočil zpátky a sparťané se pak snadno dostávali za záda obrany.

Vyloučení? Špatně. Měl vyřešit oba fauly stejně

Sporné situace v závěru podle mě sudí vyřešil špatně. Měl je posoudit stejně. Buď dát oběma žlutou, nebo stejně tak červenou kartu. Výsledek to ale podle mě neovlivnilo. Jak jsem popsal výš. Zlín podle mě už neměl sílu na to, aby utkání zvrátil.

Spartu teď čeká v Evropské lize Krasnodar. To je hodně silný soupeř, přestože nemá takové jméno. Upřímně řečeno jí moc nevěřím, ale to neznamená, že se postup nemůže podařit. Bude to ale hodně těžké.

[blog_program_info id=“6318107″]

Slavia míří za poháry

Zastavím se ještě na moment u Slavie. Pro její hráče určitě nebyl první zápas po zimní přestávce jednoduchý. Očekávání byla vysoká. Nakonec to zvládli a vyhráli zaslouženě, i když mě mrzel neuznaný gól Brna. Když jsem se podíval na záznam, viděl jsem tam spíš další dva fauly ze strany slávistů. Rozhodčí si ale vybral jiný souboj.

Jinak ale Slavia ukázala sílu. Klub působí soudržně a zdravě odhodlaně. Možná někdo řekne, že na výkony na hřišti to nemá takový vliv, ale já jsem si jistý, že má. A velký.

Teď budu hodně zvědavý, jestli jim to vydrží i do dalších zápasů. Podle mě Slavia do první pětky určitě patří a o pohárovou Evropu se popere.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru