HOMOLKOVY zámořské objevy: Bude Kanada bez play off NHL?

Aktuální pohled na tabulky obou konferencí je naprosto výmluvný. Kanadské týmy jsou letos vesměs do počtu.

Pojďme si popsat, jak vypadá kanadské tápání v letošní sezoně NHL.

Nejlepším kanadským týmem je Montreal. Žádné překvapení, řeklo by se. Jenže Canadiens mají stále pouhých 58 bodů, propadají se tabulkou a návrat brankáře Careyho Price je v nedohlednu. Možná bude chybět až do konce základní části, a tím pádem pravděpodobně i sezony. Montreal bez něj je úplně jiným týmem než s ním.

montreal carolina

Ottawa se také topí v bídě a nepomohl ani příchod Diona Phaneufa. Pozice Senators je ještě horší, mají o dva body méně než Montreal a kolem osmičky je letos „Východ“ pořádně nabušený.

Naprosto zoufalá je situace Toronta. Ale kdo by čekal něco jiného. Pravá ruka neví, co dělá levá, a dlouhodobý problém nevyřešil ani kouč Babcock. V Torontu mohou už v půlce února rozpouštět led, zisk 49 bodů jasně říká, že Maple Leafs jsou otloukánkem ligy.

Na Západě není lépe

Pohled na západ je pro kanadský hokej také „výživný“. Kanadské týmy okupují poslední 4 místa západní konference. Takže to vezměme od „nejlepšího“.

Čtvrtý od konce je Vancouver, který na osmičku ztrácí 5 bodů. U Canucks se situace dá omluvit. Tým byl před pár lety na vrcholu, málem vybojoval Stanley Cup. A nyní prochází přestavbou na všech frontách, za pár let by se mohl vrátit mezi špičku.

Calgary je na tom ještě hůře, má 53 bodů a podává velmi nevyrovnané výkony. Doma mělo obdivuhodnou sérii, pak ale body ztratilo. Šance na play-off a opakování loňského zázraku je minimální.

calgary nhl

Velmi podobně je na tom i Winnipeg. Tým táhnou Wheeler či Ladd, ale je to málo. Nevyrovnané výkony sráží průměrný tým a šance proklouznout do osmičky rovná se limitně nule.

A pak tady máme samostatnou kategorii. Edmonton. Tým, který si řekl, že každý rok vezme hvězdu v draftu a postaví nový tým. Jenže základy jsou rozbombardovány. Vlastně jedinou otázkou v jeho zápasech zůstává, jestli zahraje Connor McDavid. Nic jiného důležité není.

edmonton nhl

Sečteno, podtrženo, Kanada letos klidně může být bez play-off. Náhoda, nebo dlouhodobý trend?

[blog_program_info id=“6293920″]

Foto: Reuters
Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru