SIX NATIONS: Zápas Francie vs. Irsko slibuje nejkvalitnější ragby!

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=36469 AND vote > 0 AND vote <= 5

[blog_program_info id=“6273295″]

Minulý víkend na sebe narazily historicky nejúspěšnější a nejhorší tým turnaje. Průběh zápasu ale vůbec nepotvrzoval historické statistiky. Itálie Francii vzdorovala do poslední vteřiny, ve které se mohla dokonce radovat z výhry. Sergio Parisse ale v poslední minutě utkání minul kopem ze hry, a tak nakonec výhru 23:21 slavila domácí Francie.

francie itálie

Mnohem jednoznačnější byl výsledek střetnutí dvou odvěkých rivalů. Skotsko si přivezlo z mistrovství světa výbornou formu, ale v Edinburghu na Anglii nestačilo a podlehlo jí jednoznačně 9:15.

Poslední zápas mezi Irskem a Walesem byl nakonec nejnapínavější. Dva největší favorité letošního ročníku sehráli vynikající utkání. Irsko vlétlo do zápasu velmi hladově a vybojovalo si náskok 13:0. Velšané se ale nevzdali a především díky výraznému zlepšení v obraně dokázali nakonec s Iry srovnat krok a dovést utkání k remíze 16:16.

Druhé kolo plné příběhů

Teď je tady ale druhé kolo, ve kterém se budou psát nové příběhy. V sobotu od 15.20 proti sobě nastoupí historicky nejúspěšnější tým a loňský vítěz. Lze tedy očekávat jen to nejkvalitnější ragby.

[blog_program_info id=“6273295″]

Přestože Francie vstoupila do utkání vítězně, nepodala příliš přesvědčivý výkon a Irsko bude pro Francouze ještě těžším soupeřem. „Irové chtějí v Paříži bodovat a potvrdit vzájemné statistiky z posledních tří zápasů, kdy Francouze vždy porazili. Ti naopak chtějí navázat na výkon proti Itálii a potvrdit zlepšení oproti předchozím sezonám,“ říká Antonín Brabec, expert stanice NOVA Sport.

Britský souboj nabídne utkání Wales – Skotsko. Zde platí za favority rozhodně Velšané, kteří nejenže hráli velmi dobře na mistrovství světa, ale také proti Irsku ukázali, jak bojovný tým mají.

[blog_program_info id=“6273298″]

Skotové ale mají svého kapitána Greiga Laidlawa, který jako jeden z mála ragbistů dokáže změnit vývoj utkání. „Domácí prostředí na stadionu Millenium v Cardiffu bude jistě výhodou, a když Wales předvede divákům podobný výkon jako v prvním kole proti Irsku, nemusí se bát o vítězství. Skotsko může jen překvapit, proti domácím se jim dlouhodobě nedaří, ale cítí, že letos už by je mohli porazit,“ hodnotí Antonín Brabec.

Poslední zápas proti sobě svede Itálii a Anglii. Angličané proti Skotům ukázali, že na bídné výkony z mistrovství světa už jejich fanoušci mohou zapomenout a že anglickou reprezentaci možná čekají světlé zítřky.

[blog_program_info id=“6283386″]

A pro ukázání lepší tváře není nic lepšího než narazit na papírově nejslabší tým. Itálie ale svým výkonem proti Francii překvapila, a tak možná Angličany čeká nepříjemné překvapení.

Foto: Reuters
(tz)
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru