Tottenham Jiřího HOŠKA: Když bůh dá, i motyka (Trippier) spustí…

Rotace krajních obránců

Už jsem myslím na tohle téma v minulosti něco napsal, ale druhému týmu tabulky (zní to v případě Tottenhamu stejně nezvykle, jako krásně) obrovsky pomáhá, že může rotovat 4 krajní obránce. Trippier, Walker, Davies i Rose mají všichni velmi solidní formu a nemůžou si stěžovat na malou vytíženost.

Proti Norwichi zahráli nadprůměrně Walker a Rose, s Watfordem pak Davies (škoda, že nedal jednu z nadějných šancí) s Trippierem vyloženě zářili a perfektně roztahovali hru do stran. Dele Allimu, jemuž se v poločase proti Norwichi začala motat hlava, stačilo 167 vteřin, aby přihrál Trippierovi před prázdnou kasu. Toho kluka nejde nemilovat…

[fve]https://youtu.be/sSgeNWoEFts[/fve]

Kdyby Watford neměl v bráně našeho někdejšího gólmana Gomese a pokud by býval pískal někdo jiný než Roger East, dostal by soupeř další tři čtyři kousky. Bylo milé vyslechnout si Quiqueho Florese, že podle jeho názoru letos Watford ještě proti lepšímu soupeři nehrál.

Přečtěte si taky: Tottenham Jiřího HOŠKA: Je teď už Top 4 pro Spurs málo?! Díváme se jenom směrem vzhůru

Cesta na Manchester City

Ještě je pořád moc brzy „hypnotizovat“ tabulku, ale ta mezírka za první čtyřkou se mi začíná docela zamlouvat. V neděli sice jedeme na Etihad Stadium, který už ale není tou pevností, z níž se hráčům Spurs cestou už někde u Birminghamu stahovala zadnice.

[blog_program_info id=“6284371″]

Těžko bychom si mohli pro zápas proti Citizens přát lepší načasování. Rozsáhlá marodka soupeře plus asi ne zrovna ideální rozpoložení City po sobotním masakru leicesterskou motorovou pilou.

Navíc půlka základní jedenáctky Man City nejspíš dumá, jestli ji Pep Guardiola nechá v létě na soupisce. A hlavně taky Tottenham nebude na rozdíl od domácích v pozici, že musí za každou vyhrát.

Ne, fakt to není špatná konstelace…

Foto: Reuters
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru