Test: Lenovo P90 Pro je přeborník ve výdrži baterie

Smartphony Lenovo se staly na našem trhu rychle populární. Třeba i proto, že má firma v nabídce několik modelů s výtečnou výdrží baterie. Zákazníci si oblíbili třeba model P90, my jsme se ale rozhodli do nabídky zařadit něco lepšího – vylepšený typ P90 Pro s větší pamětí.

Nebaví vás smartphone nabíjet každý den nebo dokonce v průběhu dne? Máme pro vás řešení, jmenuje se Lenovo P90 Pro. Je to parádní smartphone, který slibuje díky baterii s kapacitou 4 000 mAh a úspornému procesoru od Intelu opravdu dlouhou výdrž baterie. Dva dny na jedno nabití tu získají i opravdu nároční uživatelé, kteří doslova nedají svůj smartphone z ruky, ti méně náročnější se mohou těšit na nabíjení klidně jednou za tři dny.

Lenovo P90 přitom nedělá kompromisy v další výbavě, takže bude vyhovovat i opravdu náročným uživatelům. Oproti standardnímu modelu dostala novinka v naší nabídce dvojnásobnou porci paměti a to jak v případě RAM, tak té pro data. Paměť RAM teď dosahuje hodnoty 4 GB, což je zatím nejvíc, kolik se dá ve smartphonech pořídit. A díky tomu, že vnitřní paměť má kapacitu velkorysých 64 GB, nejspíš nebudete postrádat chybějící slot pro paměťové karty. Velká RAM napovídá tomu, že telefon bude mít slušný výkon, který potvrzuje právě použitý procesor Intel. Lenovo P90 Pro sice není výkonový rekordman, ale stačí na cokoli, co budete dnes i v blízké budoucnosti se smartphonem chtít dělat.

Chcete další plusy? Tak tady jsou: veliký 5,5 palcový displej s Full HD rozlišením je přesně to, co je dnes trendy, byť chápeme, že pro některé uživatele už bude Lenovo P90 Pro příliš velké. Ale to je daň za funkce a velkou baterii. Telefon je vyroben z plastu, který ale působí docela prémiovým dojmem a hlavně je kvalitně zpracovaný. V ruce se na takto veliký kousek drží Lenovo P90 Pro překvapivě dobře.

Samozřejmě je tu podpora LTE i další moderní funkce. Příjemným překvapením je i fotoaparát. Rozlišení 13 megapixelů u hlavního nebo 5 megapixelů u čelního sice má dnes už ledajaký chytrý telefon, ale ne každý dovede takovou sestavu využít k pořízení kvalitních snímků. Lenovo P90 Pro ovšem patří k těm chytrým telefonům, které dovedou z dané techniky dostat maximum. Kvalita fotek vás velmi příjemně překvapí.

Jedeme dál, operační systém Android si tu Lenovo upravilo trochu k obrazu svému, přidalo k tomu ale několik chytrých možností v ovládání. Vychytávkou je například zamknutí displeje zatřesením telefonem. V ovládání velkého displeje pomůže i plovoucí tlačítko, které si lze umístit kamkoli na displeji.

Pokud bychom měli na P90 Pro hledat přeci jenom nějaké nedostatky, bude to použití staršího Androidu. Ale jinak opravdu moc nevíme, co tomuhle elegánovi vytýkat. Jistě, je to docela obr a jeho minimalistický design nemusí sedět každému, ale to jsou subjektivní dojmy. Z objektivního hlediska je tohle opravdu povedený kousek. I když musíme přiznat, že i v naší nabídce má lákavou konkurenci. Co třeba zbrusu nový Honor 5X s kovovým tělem a čtečkou otisků prstů.

V našem e-shopu nebo na prodejnách jej můžete zakoupit se zárukou nejnižší ceny za lákavých 6 995 korun.

Přímo na prodejně vám O2 Guru pomůžou se zprovozněním a nastavením. Zároveň si tu můžete telefon pojistit, a to jak proti mechanickému poškození, tak i proti krádeži.Cenu pojistného pak platíte jednoduše s pravidelným měsíčním vyúčtováním.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Víte, co všechno může umět váš smartphone? Vyznejte se v jeho funkcích
Nahoru