Skvělé výkony, silné příběhy. Ragbyová událost roku startuje již v sobotu

Bohatá historie

Turnaj se hraje od roku 1883, původně se účastnily jen země Spojeného království. V roce 1910 byla soutěž rozšířena o Francii a v roce 2000 se přidala také Itálie. Vítěz turnaje platí za neoficiálního mistra Evropy. Jsou to ale stále země z Britských ostrovů, které se starají o ty nejpikantnější zápasy.

Specialitou nejstarší kolektivní soutěže na světě je herní systém. Každý tým hraje s každým týmem právě jedno utkání, což je v součtu 15 utkání za celý šampionát. Zmíněnou zvláštností je ale to, že týmy hrají domácí utkání ve své zemi. Výhoda domácího prostředí se mění střídavě každý rok, a tak týmy v rámci turnaje cestují po Evropě.

ragby

Bodový systém v turnaji je prostý. Vítězství je oceněno dvěma body, remíza jedním a poražený vyjde bodově na prázdno. Pokud některý z týmů vyhraje všechna utkání, vyhrává Grand Slam.

Pakliže některý z týmů původní čtyřky porazí zbylé tři zástupce Home Nations (Anglie, Irsko, Skotsko a Wales), získává Triple Crown (Trojitá koruna). Poslední z týmů je pak oceněn titulem Wooden Spoon (Dřevěná lžíce).

Francie hraje o šestý titul

Zatím nejúspěšnějším týmem od roku 2000 je Francie, která vyhrála pětkrát. Po čtyřech titulech má pak Anglie a Wales. Tři tituly patří Irsku, které obhajuje titul z loňska. Bez jediné výhry je zatím Skotsko a Itálie, která je vůbec nejméně úspěšným týmem v historii poháru.

Letošní Six Nations startuje 6. února a končí 19. března. Všechny zápasy můžete prostřednictvím O2 TV sledovat živě na stanicích NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2.

V sobotu si nejprve vychutnejte bitvu Francie vs. Itálie.

[blog_program_info id=“6207323″]

V podvečer si nenechte ujít lahůdku v podobě souboje Skotska a Anglie.

[blog_program_info id=“6207326″]

V neděli je na programu zápas Irsko vs. Wales.

[blog_program_info id=“6217587″]

Přečtěte si taky: Show zvaná Super Bowl je tady! Reklamu ovládnou spoty se zvířátky

Foto: Reuters
(tz)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru