Arsenal Jindřicha ŠÍDLA: Diego Costa je zmetek. Bohužel ne náš

Skandál na Stamford Bridge

Je to kruté, ale je to tak: v zápase s týmem, co hraje o záchranu, jsme ztratili 6 bodů. Nedali jsme jim ani gól. Dostali jsme tři červené – a dvě zařídil Diego Costa.

Na podzim ji viděli Cazorla a Gabriel, což byl skandál, protože na Stamford Bridge měl jít už před ním právě Costa. Dodnes to nechápu, a kdyby snad měli fanoušci Arsenalu tendenci litovat se, začal bych se litovat. Taková nespravedlnost to byla!

V neděli to bylo celkem bez debat. BFG (Per Mertesacker, pozn. red.) sundal Costu jako poslední obránce, a i když to teda nebyl zákrok, po kterém by se ten darebák musel válet, jak kdyby mu prošlápnul koleno Roy Keane, červená to byla.

Mimochodem, kam se BFG před tou kosou koukal? Po postranním rozhodčím? Asi. Je to jedno.

https://twitter.com/TSBible/status/692015928893112321

Kdo může mít rád Costu?

Pak jsme dostali – od Costy, samozřejmě – gól, a protože šel dolů Giroud, bylo docela jasné, že to asi dopadne špatně.

Ten Costa: myslím, že ho žádný slušný člověk nemůže mít rád. Pokud samozřejmě nehraje za váš tým, protože pak ho milujete. V neděli odvedl výkon, za který si svých 185 tisíc liber týdně zaslouží. Bohužel letos si je zasloužil asi třikrát a z toho dvakrát proti Arsenalu.

diego costa

Nevypadá to teď dobře, nevypadá. Poslední tři zápasy: dva body. Jsme třetí, máme stejně bodů jako City, o tři míň než Leicester, o kterém už tři měsíce tvrdím, že brzo už určitě odpadnou. Tak snad už brzo odpadnou…

A dva body za námi Tottenham, ovšem to je Tottenham, takže z toho strach mít netřeba.

Je tu soutěž útěchy

Teď je tu o víkendu 4. kolo FA Cupu, té soutěže útěchy, kterou berou vážně jen týmy, které třeba už 12 let nevyhrály ligu. Ehm. Burnley doma. To by snad šlo.

Koneckonců FA Cup obhajujeme. (Vyhráli jsme ho dvakrát, dvakrát za sebou a tím se opravdu může pochlubit málokdo.)

Pak doma Southampton – děkujeme za pomoc na Old Trafford, ale jednou stačí. Pak Bournemouth venku a 14. února doma Leicester. Zápas minimálně února, i když pak je tu hned osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou. Tam tedy žádné velké nervy nečekám.

Bitevní pole je teď v lize. Vrací se Alexis Sánchez, za chvíli tu bude Cazorla, pak i Coquelin, doufejme, protože v neděli se zas ukázalo, jak to bez něj zoufale nejde.

Ne, titul ještě není ztracen. Jak říká klasik: Nic nekončí, jdeme dál!

[blog_program_info id=“6096754″]

Přečtěte si taky: Faktor Diego Costa: proč Arsenal ničí právě dravý španělský útočník?

Foto: Reuters
Jindřich Šídlo Autor článku
Jindřich Šídlo
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru