PALIČKOVY trenérské postřehy: Slavia bude hodně vidět, Spartu s Plzní ale asi prohánět nebude

Trpišovský to zvládne

Hodně mě zaujaly odchody dvou reprezentantů Pavelky a Šurala z Liberce. Myslím si, že je to z jejich strany před mistrovstvím Evropy dost riskantní krok. Na druhou stranu to zase ukazuje na zdravé sebevědomí a ambice posunout se v kariéře výš. Kdo neriskuje, nic nezíská.

Pro majitele Liberce pana Karla je to asi dobrá zpráva, že se 2 hráče podařilo prodat. Hůř už ji asi přijímal trenér Trpišovský. Ale taková je realita. Kluby jsou firmy a prostě musí hledět i na ekonomické hledisko.

Jindřich Trpišovský

V devadesátých letech, kdy jsem trénoval v lize já, s tím mělo hodně trenérů problémy. Ale tak se to musí brát. Druhou věcí ale zase je, že když se rozprodá mužstvo a pak se párkrát prohraje, tak trenér letí. Tak by to samozřejmě být nemělo.

Liberci však podle mě něco takového nehrozí. Jak jsem poznal na podzim práci trenéra Trpišovského, tak mu věřím, že to zvládne. Možná to nebude na poháry, ale dramatický propad neočekávám.

Slavia potřebuje charakter

Slavia se hodně činila. Ale snad si tam dobře uvědomují, že neplatí: Čím více posil, tím lépe. Varováním je nedávný případ Jablonce. Myslím, že pro Slavii je to trochu strašák.

Líbí se mi, že vznikla sportovní rada, která postupy schvaluje. Samozřejmě, nakonec musí dát někdo na přestup razítko. Ovšem díky tomu, že se na příchodu hráčů podílí víc lidí, by se mělo zamezit případům, kdy třeba dobrý fotbalista do kádru nezapadne lidsky.

I to bude pro Slavii na jaře hodně důležité. Ne všichni budou moct hrát v základu a k neklidu v kabině může být hodně blízko.

Slavia bude podle mě na jaře hodně vidět, i díky oslabení Liberce. SpartuPlzní ale asi prohánět nebude.

Přečtěte si taky: Čím více hvězd, tím více Slavia. Jak by mohly vypadat dresy se znakem čínského majitele?

Sparta? Její posily jsou otazníky

Sparta i Plzeň mají tak zkušená mužstva, že první dvě místa si pohlídají. Sparta získala Mazucha, který je podle mě dobrým hráčem, ale otázkou je, jak bude vypadat po dlouhé pauze.

Zahustel je typem moderního hráče, rychlého a agresivního. Jsem na něj na místě pravého obránce moc zvědavý. Po krajních becích se dnes chce útočení a to má jistě velmi dobré. Zároveň však nesmí chybět kvalitní obranná fáze, protože to je u obránců úkol č. 1. Ofenziva je nadstavba.

šural

U Šurala mám taky otazník. Kde vlastně bude hrát? Když si promítneme obvyklou základní sestavu Sparty, tak kdo půjde na lavičku? Krejčí? Fatai? Dočkal? Tohle pro trenéra Ščasného nebude lehký úkol.

Přečtěte si taky: Fotbalový RADAR: Mahmutovič shořel a mýty o profesionální Plzni a amatérské Spartě se dál hroutí

Plzeň stabilizuje a bude mistrem

Plzeň naopak prakticky neposiluje. Spíš se vydala cestou stabilizace. Podle mě má dost silný i široký kádr na to, aby to na jaře bez evropských pohárů zvládla.

Nebál bych se ani odchodu Procházky. Vrátil se Hubník a i bez něj už Procházku dokázali ve Viktorce nahradit.

David Lafata Václav Procházka

Právě kvůli vetší stabilitě věřím Plzni v boji o titul trochu víc než Spartě. Myslím, že má v kádru správně namíchané zkušenosti s dravým mládím. Proto bude mistrem.

Foto: Facebook
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru