Arsenal Jindřicha ŠÍDLA: Jak jsme slavně nevyhráli v Liverpoolu

Viděno objektivně: výsledek 3:3 v Liverpoolu je asi spravedlivý. Mydlili nás skoro celý zápas, dvakrát jsme prohrávali, když to bylo v 10. minutě 1:0 pro domácí, aniž bychom se pořádně dostali přes půlku, naskakovaly mi živé vzpomínky na jaro 2014, kdy zápas na Anfieldu s ponižujícím výsledkem 1:5 znamenal fakticky konec nadějí na titul.

Takže vlastně díky, ale…

Ale tohle se mělo vyhrát. Stejně jako loni, vedeme o gól, ale stejně tak nějak tušíte, že ten gól v poslední minutě dostanete. A taky dostanete. Děs.

Pasáž Blaník

Liverpool i Arsenal mají dohromady asi dvacet zraněných hráčů, včetně těch nejlepších, takže jsem od toho ani moc nečekal.

Omyl. Tohle byl vážně „big match“, od začátku do konce, v šíleném tempu, v atmosféře, Premier League Winter Classic. A ještě v týdnu večer, kdy to pod světly vypadá mnohem líp než v sobotu odpoledne, kdy se člověk sotva po obědě vyčerpaně doplazí před televizi.

Mesut Özil Emre Can Arsenal Liverpool

No ale vyhrát jsme to mohli, útěchou jsou jen výsledky Tottenhamu, City i United. Leicester určitě odpadne, i když si to říkáme už někdy od půlky října.

Určitě jsem to tu nezmiňoval víc než pětkrát, tak to pro jistotu zopakuju: bez Coquelina je střed průchozí jak pasáž Blaník, je mi líto, ale Flamini to zkrátka už nezvládne.

Giroud řádí! Kdo je Kane?

A taky máme jednoho z nejlepších útočníků ligy, jmenuje se… pozor, překvapení. Ano, Olivier Giroud. Letos dal v lize 12 gólů, což je mimochodem víc než ta údajná superhvězda Kane z Tottenhamu. Ne, o tom, jak si na konci první půle šlápnul dva metry před prázdnou bránou na míč, si povídat nebudeme.

olivier giroud

Takže: vedeme o skóre před Leicesterem.

A teď do Stoke

A v neděli jedeme na Stoke, přezdívané „Fucking Joke“. Nejhorší soupeř v lize, nejhorší fanoušci, nejhorší noční můry. Pravidelně vám nakopou a ještě k tomu koupili i fotbalisty. Nějak se na to netěším. Kdo chce vyhrát titul, musí ale vyhrát i ve Stoke. Jen mi něco říká, že ten, kdo chce vyhrát titul, měl ve středu vyhrát i v Liverpoolu.

Foto: Reuters
Jindřich Šídlo Autor článku
Jindřich Šídlo
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru