PILNÉHO domácí hřiště: Šuralův přestup? Každý svého štěstí strůjcem

Jednou nohou v Edenu

Nutno dodat, že za zbytečnou vlnou emocí stojíme hlavně my novináři. To, že Slavia měla o českého reprezentanta eminentní zájem, je sice pravda, ale dokud nedojde k podpisu kontraktu, tak není nic hotovo. A to je právě případ Josefa Šurala, který se na podzim rozehrál v Liberci k vynikajícím výkonům.

sural

V novinách se v poslední době téměř každý den objevil článek, který se odkazoval na spolehlivé zdroje ze slávistického zákulisí, že liberecká hvězda je už jednou nohou v Edenu.

Jenže oficiálně nikdo z klubu neprohlásil, že by byl kontrakt se Šuralem těsně před podpisem. Nabídka je věc jedna a podepsaná smlouva věc druhá.

Vybral si Letnou

Jenže někteří slávističtí fanoušci považují Šurala za zrádce, který prchá do Sparty. On ale nikam neprchá. Měl prostě dvě nabídky a vybral si tu z Letné.

šural

Jestli udělal dobře nebo špatně, to ukáže čas. Každopádně Slavia je i přes velké zimní posilování zatím určitou neznámou. Ono vybudovat z průměrného týmu klub, který bude bojovat o titul, to prostě nejde mávnutím kouzelného proutku. Bude to běh na delší trať.

Otázkou je, jak Dušan Uhrin ml. všechny nové hráče poskládá na hřišti a jestli ta správná chemie bude fungovat i v kabině. To je pro úspěch vždycky to nejdůležitější.

Hra na jednoho útočníka

Kdyby se o přestupu Josefa Šurala jednalo až v létě, byla by Slavia určitě důvěryhodnějším partnerem, než je dnes. V případě Sparty je to sice sázka na jistotu, ale otázkou je, zda si Josef Šural dokáže nastálo získat místo v základní sestavě.

Sparta bojuje o titul a neúspěch se na Letné neodpouští, takže tlak na hráče je velký. Pokud bude Sparta i na jaře praktikovat hru na jednoho útočníka, tak bude mít Josef Šural cestu do základní sestavy hodně trnitou.

David Lafata Sparta

Přes Davida Lafatu cesta na hřiště v žádném případě nepovede. Josef Šural se tak může prosadit jako rychlé křídlo, jenže ani tedy to nebude žádná umetená cestička. Na pravé straně na podzim zářil Kehinde Fatai a na levé straně má reprezentačního kolegu Ladislava Krejčího.

Trnitější cesta ke slávě

Navíc do Sparty přišel Ondřej Zahustel a je tam také univerzál Martin Frýdek. To jsou všechno potenciální Šuralovi konkurenti. A to ještě nesmíme zapomenout, že Josefa Šurala nemůže Zdeněk Ščasný využít pro první vyřazovací kolo Evropské ligy, kterou si Šural zahrál na podzim v dresu Liberce.

Josef Šural si prostě vybral tu trnitější cestu ke slávě. Ve Slavii by měl určitě lepší výchozí pozici, protože sešívaní jsou stále ve fázi přerodu.

Ve Spartě to bude mít jednoznačně těžší, ale pokud dostane prostor a bude na hřišti předvádět podobné výkony jako v dresu Liberce, tak rozhodně nemusí zahřívat lavičku.

[blog_poll_start][poll id=“51″][blog_poll_end]

Foto: Facebook
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru