Cestu Arsenalu za titulem dláždí Petr Čech. Je nejlepší Wengerovou posilou všech dob?

Arsenal zažívá opravdu vydařenou sezonu a prsty v tom má především gólman Petr Čech, který ke Gunners přišel před sezonou z Chelsea.

V klubu sídlícím na londýnském Emirates Stadium se třiatřicetiletému brankáři opravdu daří, o čemž svědčí i překonaný rekord v počtu vychytaných nul.

V sobotním utkání 20. kola přidal do své sbírky další nulu, tentokráte s pořadovým číslem 171. A i díky skvělému zákroku proti Georginiovi Wijnaldumovi z Newcastlu Arsenal zvítězil 1:0.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=rYXs-TgWbhs[/fve]

„Pokud bude takhle pokračovat dál, tak vychytá čistých kont daleko více. Je opravdu nejlepší,“ pronesl na tiskové konferenci na adresu českého reprezentanta po zápase Arsène Wenger.

Na dotaz novinářů, zda považuje českou hvězdu za nejlepší posilu během svého působení u londýnského týmu, si však neodpustil lehký sarkasmus.

„Já vám nevím, v novinách jsem už tolikrát četl o tom, jak špatné posily jsem vybral…,“ poznamenal manažer působící u Gunners od roku 1996.

Anglická média už označují Arsenal za jednoho z největších favoritů na titul, Petr Čech je však střízlivý. „Jsme dál první, ale musíme koukat v první řadě sami na sebe. Důležité bude vyhrávat naše zápasy. Ten dnešní ukázal, že se v Premier League prakticky žádné vítězství nerodí lehce,“ uvedl Čech na svém webu.

[poll id=“38″]

Foto:Reuters
(rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru