Best of Newcastle 2015: Nejzajímavější zážitky roku podle Rostislava OBONI

Newcastle byl po 17 odehraných kolech se 17 body na 17. místě.

Důvodů k jásotu pramálo, sestup stále za krkem, a proto i tento výběr nebude asi bůhvíjaké juchání.

5. Můj drahý Sissoko

Viděl jsem Sissoka popoběhnout a přesně přihrát. Toto už snad ani nemyslím ironicky, ten chlap je prostě příšerný, takový počet pokažených přihrávek, nepodařených kliček a totální nezájem o týmovou hru se fakt nevidí.

Sissoko newcastle

Nejhorší na tom ovšem je, že Sissoko vůbec není špatný hráč, a když chce, umí být nebezpečný a sázet skvělé přihrávky. Jenže chce pryč a hraje bez zájmu. A vzhledem k naší marodce a taky kvůli tomu, aby jej viděli možní skauti, bude v základu furt.

Sissokova asistence proti Liverpoolu

[fve]https://youtu.be/fAkfIoJjPrg[/fve]

Stejné neštěstí je útočník Cissé, ale ten si vlastní příčku v téhle topce ani nezaslouží.

4. Manažer a jeho střídání

Pravidelným obrovským zážitkem, u něhož mě vždycky až píchne u srdce, jsou střídání prováděná manažerem Stevem McClarenem.

Steve McClaren

To se ani nedá popsat, to se musí zažít. Stáhnout v poločase, kdy prohráváme 0:1, ze hřiště útočníka a poslat tam obránce je takový běžný standard. Grrrh.

3. Newcastle – Norwich 6:2

První vítězství v lize v této sezoně. Výkon nebyl bůhvíjaký, ale jednak jsme konečně vyhráli, druhak jsme stříleli góly a treťjak dal Wijnaldum čtyři fíky v zápase.

Georginio Wijnaldum Newcastle

Čili velké neděje, tradičně utnuté hned dalším zápasem v derby se Sunderlandem.

[fve]https://youtu.be/FR4eJPz33uE[/fve]

2. Newcastle – Liverpool 2:0

Asi jediný letošní zápas, který splnil alespoň na 90 % to, co bych chtěl od Strak vidět: nadšení pro hru, dobrou spolupráci všech řad a nasazení po celých 90 minut.

Tohle bylo to ONO. Ovšem, jak už to v Newcastlu chodí, žádným dalším podobným výkonem nás hráči zatím neoblažili. Tak budeme alespoň doufat, v tom jsme dobří.

[fve]https://youtu.be/6d9svV3cHiA[/fve]

1. Brankář Rob Elliot

Opět se nejedná o jednorázový zážitek, ale způsob, jakým z pozice brankářské trojky po zraněném Krulovi převzal zodpovědnost, je skvělý.

elliot

Osobně jsem měl dost velké pochybnosti, ale ať už se jednalo o zápasy vyhrané či prohrané, Elliot vždy mužstvo podržel důležitými a spolehlivými zákroky. Za mě jednoznačně největší radost sezony, snad to vydrží.  

[fve]https://youtu.be/sW1SPgWlN_Y[/fve]

Nezbývá, než doufat, že příští rok bude pro fanoušky Newcastlu United mnohem lepší a že nakonec opustíme sestupové příčky směrem nahoru.

Foto: Reuters
Rostislav Oboňa Autor článku
Rostislav Oboňa
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru