Pět nejvýznamnějších sportovních událostí roku 2015 podle Petra SVĚCENÉHO

1) Můj návrat do televizního fotbalu

Pro mě zásadní okamžik. Když jsem před 7 lety odcházel z České televize, potřeboval jsem si odpočinout, zkusit něco jiného, poznat fotbal a sportovní prostředí z jiné než televizní stránky. Jenomže časem mi to začalo chybět. A tak díky stanici O2 Sport můžu opět fanouškům zprostředkovávat ty největší fotbalové zápasy. A jsem šťastný.

Podívejte se: Exkluzivní rozhovor Petra Svěceného s Pavlem Nedvědem

2) Vítězství ve Fed Cupu

Tenis je hra, kterou pravidelně hraju a sleduju. Prožívám každý grandslamový turnaj i každé daviscupové či fedcupové finále českých tenistů. Holky letos triumfovaly počtvrté v posledních pěti letech a já byl zase naměkko. A hodně jsem si užil také pohled na Káju Plíškovou při předávání cen na Českém slavíku. Tak odvážné šaty jsem na nikom neviděl. Od té chvíle jí fandím ještě víc 🙂

fed cup

3) Zlato Zuzany Hejnové

Zuzce hodně fandím. Prošla si těžkým rokem, ale dokázala se vrátit zpět a obhájit titul mistryně světa v běžecké disciplíně. Což v historii naší atletiky nedokázal nikdo předtím. V dobách Emila Zátopka světové šampionáty nebyly, Jarmila Kratochvílová sice získala dvě zlaté, ale na jednom mistrovství. Klobouk dolů, Zuzko. Teď už jen, aby to vyšlo v Riu…

[fve] https://youtu.be/yMkmEVTdyzM[/fve]

4) 5 gólů Roberta Lewandowského za 9 minut

K zápasu Bayernu s Wolfsburgem jsem se dostal náhodou. Zapnul jsem ho hned po přestávce. Zrovna když šel na hřiště náhradník Lewandowski. Během 9 minut se desetkrát dotkl balónu. Bylo z toho 5 gólů a ještě mohl dát i šestý. Podle mě nic podobného už nikdy neuvidím.

robert lewandowski

5) Čas 24:30 na „Jenštejnské pětce“

Jako malý kluk jsem závodně běhal delší tratě. Jenže od té doby uběhlo asi 25 let, během nichž se sice věnuju různým sportům, nicméně stále více ubírám na fyzické náročnosti. Taky proto je mým současným číslem jedna golf.

O to překvapenější jsem byl, když jsem bez jakéhokoliv tréninku absolvoval závod v běhu na 5 km. Nezkolaboval jsem a navíc skončil v přední části výsledkové listiny. Čas 24:30. To byl můj výkon roku 2015.

Petr Svěcený

Foto: Reuters, archiv Petra Svěceného
Petr Svěcený Autor článku
Petr Svěcený
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru