Tottenham Jiřího HOŠKA: Na Vánoce ve „čtyřce“! Kdo by si to v srpnu pomyslel

Výsledkově nás tam katapultovala nečekaně jistá výhra 2:0 na hřišti Saints a ještě nečekanější vítězství Norwiche na Old Traffordu. I coby silně zaujatý pozorovatel si troufám napsat, že tohle podzimní vysvědčení je zasloužené…

Přečtěte si také: Tottenham Jiřího HOŠKA: Porážka se Strakami bolí. Ale dobře nám tak…

Dele Alli tottenham

Southampton a Tottenham toho mají spoustu společného. Kromě popěvku „když svatí pochodují“ (do textu si dosaďte buď Saints nebo Spurs) je to samozřejmě osoba Mauricia Pochettina, který z jihoanglického klubu, dříve permanentně balancujícího na hraně sestupu, udělal velmi nebezpečného soupeře.

Našly by se i další silné osobní příběhy. Třeba ten Tobyho Alderweirelda, jehož jsme ze St. Mary’s „odlákali“, Victora Wanyamy, jehož odlákat chceme, nebo Androse Townsenda, který by mohl coby protihodnota putovat opačným směrem.

Jak je důležité míti Dembélého. A Huga…

Když jsem si v ohlédnutí za psychicky dost devastující porážkou s Newcastlem posteskl, jak moc nám chyběl Mousa Dembélé, zápas v Southamptonu byl pak jasným důkazem, jak moc je pro nás tenhle Belgičan v současné době důležitý.

Přečtěte si také: Tottenham Jiřího HOŠKA: Bod, který se třeba nakonec bude hodit

Mousa Dembele

Ve schopnosti posunout si balón v souboji s dotírajícím soupeřem do volného prostoru podle mě teď snad nemá v Premier League sobě rovného.

Na muže zápasu určitě aspiroval taky Hugo, který v úvodu z protipohybu vytáhl Maného střelu mající gólové parametry. Jeho zásah proti Ward-Prowseovi v nastaveném čase pak měl prvky geniality.

Potlesk pro sudího

Jestli máte možnost, tak si na O2 najděte situaci před prvním gólem Spurs, která je skvělým příkladem citlivého soudcování. Troufám si říct, že by většina rozhodčích hru ve středu hřiště po dvojím faulu Southamptonu zastavila. Kevin Friend ponechal výhodu, i když byl Harry Kane opticky sám proti třem bekům, a, ejhle, byl z toho o 5 vteřin později krásný gól. Navrch sudí nezapomněl Fontemu ukázat žlutou. Tleskám…

Football Soccer - Southampton v Tottenham Hotspur - Barclays Premier League - St Mary's Stadium - 19/12/15 Harry Kane scores the first goal for Tottenham Reuters / Cathal McNaughton Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Na přelomu roku čeká Kohouty myslím velmi hratelný trojboj – Norwich doma, Watford venku a Everton rovněž venku.

Optimistické vize si raději odpustím a radši popřeju veselé Vánoce všem, kteří to dočetli až sem. Ale samozřejmě i všem ostatním…

Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru