Pelta s Horníkem už mají nového trenéra. Jeho jméno vás zaručeně překvapí!

Nejednoho fotbalového fanouška překvapil směr, jaký tento týden nabral jablonecký fotbal. Nejde ani tak o vyhození trenéra Šilhavého – to se po slabých výkonech týmu dalo čekat –, ale spíš o angažování kultovní figurky Ivánka „kamaráde, můžeš mluvit“ Horníka na post sportovního ředitele.

pelta horník

Jeden prsten vládne všem

Miroslav Pelta ve svém prohlášení pro média upozornil, že tímto končí pokus o českou verzi „Galácticos“.

Pro sebe si však nechal druhou část, kterou všichni přítomní novináři cítili, nikdo však neměl odvahu se zeptat.

Já tu odvahu měl, Mirek na mě ale jen spiklenecky mrkl, řekl mi, ať si přečtu Hobita, a nenápadně si pohladil zlatý prsten, který nosí na řetízku na krku. Vše prý pochopím, až ohlásí jméno nového trenéra.

Přiznám se, že jsem byl trochu zmatený, ale nakonec mi to docvaklo. Magie, čáry, elfové – novým trenérem Jablonce bude Dan Landa! To mi následně telefonicky potvrdil i Ivan Horník.

Přečtěte si taky: Baník vs. Sparta: Konec bitek fanoušků, nastupují roztomilá zvířátka

 

Je čas vyválčit titul!

S novým jménem se fotbaloví fanoušci dočkají nového pojetí fotbalu.

Dan Landa možná není velký taktik, o to větší je srdcař a bojovník. Pokusil jsem se mu dovolat do jeho jeskyně v Afghánistánu, ale satelitní telefon postihly nečekané výpadky.

Podle Pelty se nemám divit, protože neznámá čísla Landovi blokují elfové. On sám měl velký problém se mu dovolat, ale nakonec se mu to podařilo díky mentálnímu přenosu (který prý funguje podobně jako morseovka – čárky, tečky…).

Na nabídku prý kývl okamžitě. Pamatoval si totiž, jak v roce 2012 olomoucké Sigmě slíbil vítězství v Lize mistrů. Místo toho Hanáci sestoupili do 2. ligy.

Tentokrát je však umělec a čaroděj ve svém vědění kouzelných sil mnohem dál. Propracoval tajemný obrazec, jehož výsledkem je prý titul v Synot lize a další rok účast ve finále Evropské ligy. Pohár pro vítěze Ligy mistrů se prý zatím matně rýsuje v mlhách avalonských.

Komentář pana Zelí:

Myslím, že se na jaře dočkáme zcela nového rozestavení na hřišti. V útoku budou bleskurychlí skřítci, zálohu obstarají elfové, střed obrany zabetonují trpaslíci a po lajnách budou jezdit hraničáři. Hlavní mág pak bude v brance. Když tak nad tím uvažuji, tohle by v našem fotbale mohlo fungovat.

Foto: koláž O2 Sport
pan Zelí Autor článku
pan Zelí
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru