Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Proč by přestup Hušbauera prospěl jemu, Spartě i Slavii?

Ve sparťanském kádru je ovšem hned několik hráčů, kteří nemají v hlavách pouze myšlenky na nedělní duel s rivalem.

Sešívaný Hušbauer?

V posledních dnech se objevily spekulace o přestupu zimy. Sparťanský záložník Josef Hušbauer by mohl odejít na hostování nebo možná rovnou přestoupit do konkurenční Slavie.

Přečtěte si také: Žhavé zboží v Synot lize: 6 kandidátů na zimní změnu dresu

Pouhá myšlenka na přesun hráče mezi těmito dvěma kluby otevírá řadě fanoušků „kudlu v kapse“. Když ale dáme stranou Hušbauerovo prohlášení před dvěma lety, že do Plzně a Slavie by nikdy nešel, a otázku, jak by slávističtí fanoušci přijali sparťana, ze sportovního hlediska to rozhodně není žádný nesmysl.

Když se podíváme na osudy Josefa Hušbauera v posledních měsících, je jasné, že mu ve Spartě tak trochu ujel vlak.

Nejlepší střelec sezóny 2013/14 patřil do základní sestavy české reprezentace, pak mu ale vůbec nevyšlo angažmá v Cagliari, kde prakticky nedostal pořádnou šanci. Po půl roce mazal rád zpátky.

Nicméně ve Spartě se kádr také změnil a konkurence v záloze výrazně narostla. Navíc nový trenér Zdeněk Ščasný rozdělil úkoly v záloze trochu jiným způsobem.

Do tohoto scénáře už Hušbauerova hra nezapadá. Výsledkem je strádání co do minutáže a jen jeden vstřelený gól za celý podzim.

Slavii by se hodil

Slavie by přitom typově podobného hráče potřebovala. Současné výsledky sešívaných jsou příjemným překvapením a klub z Vršovic teď obklopuje obrovská euforie.

Ale stavět na pouhé energii a nadšení bez podpoření sportovní kvalitou je velice nebezpečné. Po sportovní stránce má tým vedený Dušanem Uhrinem stále na čem pracovat.

A jestli měl Uhrin během podzimu někde problém, byla to právě pozice podhrotového hráče, který by operoval za Milanem Škodou, vytvářel šance a trochu kanonýra z Edenu střelecky podpořil.

Jedinou pořádnou variantou byl nespolehlivý Levan Kenia.

Příchod Hušbauera by tedy dával smysl. Prospět by mohl Spartě i Slávii a v neposlední řadě i Hušbauerovi, který by jistě ve své schránce zase jednou rád našel reprezentační pozvánku.

Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru