Chytré hodinky Alcatel OT Go Watch

Vzhled a design

Hodinky_na_ruceALCATEL ONETOUCH WATCH slibují líbivý design a jednoduché ovládání. Výrobce nabízí několik typů hodinek z různých materiálů a a různých barevných kombinací . Kdybych si mohla vybrat, určitě sáhnu po kovovém černo-červeném provedení, hodí se mi k většině běžného oblečení a na dámském zápěstí vypadá přirozeně. Já sem dostala na vyzkoušení verzi zřejmě pro kosmonauty, bílou a robustní GO WATCH. Možná se bude zamlouvat pánům, já bych rozhodně ocenila tenčí řemínek a menší displej.

Ciferník se mi líbí. Můžu si nastavit čtyři varianty, včetně digitálních hodinek nebo ručiček s rockovým kytaristou v pokleku, což byla okamžitě moje volba. Hodinky zůstávají v režimu spánku, dokud se na ně nepodíváte – pak zbystří a ukážou čas. Tato funkce společně s jednoduchým operačním systémem umožňuje GO WATCH vydržet bez nabíjení až čtyři dny, což je třikrát déle než u věhlasné značkové konkurence. Do ovládání proniknete snadno, zejména jste-li zvyklí na dotykový telefon. A to vy jste, protože proč byste si jinak chtěli pořídit chytré hodinky?

První spojení

Na spojení s telefonem potřebujete stáhnout aplikaci Onetouch Move. Ta je dostupná pro Android i Apple iOS, má lehce přes 30 MB a pracuje se s ní velmi snadno. Sama vás navede na párování s hodinkami přes Bluetooth, a v několika krocích vám ukáže všechny funkce. Já jsem měla s prvním propojením problém, podařilo se mi až na potřetí, což mohlo být způsobeno pomalejším Bluetooth na mojí Xperii. Nebo za to mohl kolega Vláďa, který zkoušel hodinky přede mnou a vnutil jim první spojení s iPhonem, což je připravilo o duševní pohodu.

Funkce

Jako pravidelný běžec jsem ocenila krokoměr s měřičem vzdálenosti, spálených kalorií a srdečního tepu. V aplikaci Onetouch Move (na spárovaném mobilu) si můžete nastavit svoji výšku, váhu a věk a stanovit si pro každý den své sportovní cíle. Výhoda je, že si na večerní běh temným parkem nemusíte brát smartphone s fitness aplikacemi a bát se, že vám ho někdo ukradne. Stačí vám připnout hodinky a bát se o holý život.

veronika_medailonek_2

Vzdálené ovládání, tak to je velká paráda. Zejména když jste opravdu líní. Tak líní, že ležíte na posteli, chcete si pustit hudbu z mobilního telefonu a nechcete se k němu zvedat. Na hodinkách zapnete vzdálené ovládání hudby a je to, ovšem musíte počítat s velmi zjednodušeným přístupem k hudebním stopám, protože na malém displeji zvládnete ovládat pouze hlasitost a přepínání písniček. Můžete také na dálku ovládat fotoaparát, ovšem to už se musíte z postele zvednout, abyste jej dobře nastavili. Selfie s hodinkami u této recenze jsem fotila pomocí funkce vzdáleného přístupu k fotoaparátu. Sice vůbec nevím, k čemu taková funkce může být, když tak jako tak musíte držet mobil v ruce, ale selfie s hodinkami dopadlo lépe než selfie bez nich, takže za mě plus!

Vzdálený přístup k fotoaparátu by mohl mít jednu velkou výhodu pro vyznavače jógy. Když potřebujete zjistit, jak elegantně umíte udělat most, a nechce se vám už po osmé v týdnu žádat maminku/přítele/mladší ségru o asistenci, můžete si položit smartphone s fotoaparátem do požadované vzdálenosti a pomocí hodinek se vyfotit. Je to obrovská zábava držet se na loktech hlavou dolů a u toho mačkat spoušť na hodinkách… Kdy jindy se vám něco takového poštěstí?

Potřebujete-li k práci smartphone, pak oceníte funkci hlášených notifikací. Hodinky vám oznámí příchozí i zmeškaný hovor. Doručí notifikace z Messangeru, e-mailu i sociálních sítí. Pokud k práci smartphone nepotřebujete a jste obyčejný adolescent jako já, můžou hodinky prohloubit vaše deprese z toho, že vám nikdo žádné notifikace neposílá.

Hodnocení

Selfie_s_Alcatel_OT_Go_WatchNa fenomén chytrých hodinek jsem se původně dívala skepticky. Nicméně ALCATEL ONETOUCH GO WATCH, jako jejich cenově dostupná varianta, mě příjemně překvapily tím, jak jednoduše se ovládají, dlouho vydrží a elegantně vypadají. Nejvíce nadšení budou ti, kteří jsou rádi informovaní o všem a okamžitě, ale už je nebaví kvůli tomu neustále vytahovat a odemykat telefon. Lenost je pohonem pokroku, a přibývá aplikací, díky kterým můžete z chytrých hodinek ovládat na telefonu všechno možné, od poznámek po připojení k WiFi. A navíc, považte, se dozvíte i aktuální čas! 🙂

Veronika Wildová

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Black Friday je tu. Pořiďte pod stromeček telefon Xiaomi za 1 Kč a využijte slevu 200 Kč na tarify
Nahoru