Tottenham Jiřího HOŠKA: Malý velký klub. Co dokázal Pochettino, fakticky „žeru“

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=38795 AND vote > 0 AND vote <= 5

Pocta pro Tottenham

Sice to nebyl onen proslulý zaparkovaný autobus, kterým Chelsea připravila na jaře 2014 na Anfieldu o titul Liverpool, ale i tak to byla sestava stejně vychytralá, jako postrádající „koule.“

Když tak nad tím dumám, byla to možná největší pocta, jíž se současné transformaci Kohoutů pod Mauriciem Pochettinem vůbec dostalo…

pochettino

Plichta je dobrý výsledek

Jak jsem psal minulý týden, Spurs šli do zápasu proti Chelsea v roli mírného favorita, což je slovní spojení, které je stejně příjemné, jako nezvyklé.

Mač to byl nakonec takový podivný.

harry kane

Záživná první půle, kdy měl Son na hlavě tutovku, ale Bluesmani působili nebezpečně. Druhá půle s výtečným Hugovým zásahem proti Hazardovi pak byla oboustranným přiznáním, že plichta je vlastně docela dobrý výsledek.

Přečtěte si taky: Premier League: Tottenham znovu neprohrál, na obranu Chelsea ale vyzrát nedokázal

 

Tottenham, který ve čtvrtek večer vykopal v dalekém Baku postup do jarní fáze Evropské ligy, měl o plné 2 dny méně času na odpočinek a přípravu než soupeř. Možná i to přispělo k tomu, že jsem u našich boys místy postrádal onu jiskru, tak patrnou třeba proti West Hamu.

Třeba se pletu, ale místy jsem viděl na Spurs určitý respekt ze soupeře. Jenže Chelsea ho evidentně cítila taky (podle Mourinha předvedl jeho klub nejlepší výkon v sezoně), a tak se oba týmy držely tak nějak psychicky v šachu.  

jose mourinho

Dlouhá šňůra bez porážky

Se statistikami se to nesmí přehánět, ale nedělní bezbranková remíza byla naším 13. zápasem v Premier League v řadě bez porážky, což je nejdelší šňůra od roku 1985.

Na VertonghenaAlderweireldem (muž zápasu dle BTSport, BBC i fandů Spurs) ve středu obrany byla zase radost se dívat. I když je Ryan Mason bojovník, vykartovaného Dele Alliho nahradit úplně nedokázal, a to hlavně směrem dopředu.

dele alli

Bylo fajn sledovat, jak náhradníci LamelaClintonem N’Jiem hladce vklouzli do rozehraného zápasu, což u takového střetnutí není vůbec automatické.

Andros Townsend je nejspíš dál v nemilosti – nebyl ani mezi náhradníky. A šušká se, že je součástí nejnovějšího balíčku „player + cash“, kterým chceme v lednu nalákat asi na 5. pokus z West Brom Saida Berahina.

Argentinec chválil

Pochettino po zápase svůj mladý tým pochválil coby hrdiny a velmi správně si neodpustil rýpnutí, že vedle Chelsea vypadali Spurs na White Hart Lane tentokrát jako „velký klub“.

Co tenhle Argentinec dokázal za rok a půl s tradičně křehkou mentalitou Tottenhamu, teda fakticky „žeru“…

Come On, You Spurs!

Foto: Reuters
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru