Tottenham Jiřího HOŠKA: Dele Alli Baba a 40 loupežníků

Premier League, repre, krásný gól

V něm se ve svých 19 letech dostal rychle do prvního týmu, pak do základní sestavy, a pak dal hned první gól v Premier League.

Potom přišla první pozvánka do reprezentace, pak tenhle chlapec ve Wembley poprvé nastoupil za anglický tým od úvodního hvizdu a střelou z 18 metrů do šibenice dal svůj první reprezentační gól.

[fve]https://youtu.be/5lZn3lWRkFI[/fve]

Aby tenhle pohádkový příběh byl ještě o něco méně uvěřitelný, za jeho střelou letěl marně vzduchem kamarád-cizinec z jeho mateřského klubu Hugo Lloris.

[related_program]

Pohádka by se mohla jmenovat: „Dele Alli Baba a 40 loupežníků.“

Mladý záložník Spurs skutečně zažívá příběh, který kolísá na hraně amerického snu a laciného kýče.

„Ten hoch prostě dělá správně všechno, na co sáhne,“ culil se ve studiu ITV po mezistátním zápase s Francií ve Wembley arsenalista Ian Wright.

Další mladí Kohouti

Vedle Alliho stoupá strmě na fotbalové výsluní další mladík ze záložní řady Spurs, Eric Dier. Jeho transformace z obránce na defenzivního záložníka, což ještě v srpnu vypadalo jako z nouze ctnost a krajní řešení, se teď ukazuje jako Pochettinův trenérský majstrštyk.

Vypadá to, že tuhle variantu vzal za svou i kouč Anglie Roy Hodgson, který se netají obdivem k Argentincově koncepční práci v Tottenhamu a ke způsobu, jakým začleňuje do týmu mladé Angličany.

[related_program]

Asi i proto nastoupil v zápase úžasné fotbalové solidarity po pařížských útocích za Albion v základu kromě Alliho a Diera ještě Harry Kane. Na lavičce pak byli připravení MasonWalkerem.

Harry Kane

Jistě, šlo o přátelák a řada hráčů typu Hendersona a Sturridge marodí, ale 5 plejerů Tottenhamu v repre tedy nepamatuju…

Příjemné starosti

Někdo má tendenci „shazovat“ význam toho, když hráč nastoupí na pár minut v reprezentaci v přátelském zápase. Jenže jestli něco mladému týmu Tottenhamu schází, pak jsou to právě zkušenosti z velkých zápasů v nabitých arénách; v kláních, která poutají velkou pozornost fanoušků i médií.

Mimochodem u těch jsou teď Spurs zapsaní možná až příliš pozitivně. 30 minut odehraných v národním dresu proti Španělsku nebo Francii může mít pro herní rozvoj a hlavně sebevědomí všech těch Dierů a Alliů větší přínos, než zápasy v Bournemouthu nebo Sunderlandu.

[related_program]

Abych ale nekončil snad moc pozitivně. Z reprezentačních srazů se nám vrací lehce zraněný Lamela (což moc nevadí, protože pro zápas s West Hamem je stejně vykartovaný), ale hlavně podstatně hůř pochroumaný Nabil Bentaleb.

Alžířan, který loni v záloze v druhé části sezóny často zachraňoval situaci, se přitom sotva vrátil po předchozím zranění kotníku. Až se Nabil uzdraví, může mít pořádný problém se do sestavy vrátit. Ale to je vlastně pro nás, Kohouty, docela příjemná starost.

Foto: Reuters
Jiří Hošek Autor článku
Jiří Hošek
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru