Nastavený čas Milana ŠTĚRBY: Jürgen Klopp z Liberce aneb severočeský úspěch

Minulé jaro se hovořilo o velkých ekonomických problémech, navíc do konkurenčního Jablonce odešel úspěšný trenér Jaroslav Šilhavý.

[related_program]

Na podzim se tým pod vedením Samuela Slováka trápil, a když nevyšel experiment s duem Kotrba–Csaplár, ocitl se Liberec na hraně sestupu.

Až David Vavruška zvládl tým pozvednout a nakonec s ním i vyhrál pohár.

Z Měcholup do Evropy

V létě ale přišel český Jürgen Klopp neboli Jindřich Trpišovský a Liberec zase jednou rozjel sezónu skvěle v domácí soutěži i v evropských pohárech.

Jindřich Trpišovský

Trpišovský už byl v sezóně dvakrát zvolen trenérem měsíce. Na kouče, který až dosud neměl žádné prvoligové zkušenosti a před dvěma lety trénoval Horní Měcholupy, je to docela slušný vzestup.

[related_program]

Liberec je nyní na čtvrtém místě. Ve srovnání s ostatními týmy z vedoucí čtyřky není ani ofenzivním, ani defenzivním klenotem.

Oproti nejlépe střílející Mladé Boleslavi dali fotbalisté Liberce o třináct gólů méně. Severočeši mají zároveň nejmenší počet střeleckých pokusů z elitní ligové čtveřice. Nicméně v této sezóně v libereckém dresu skórovalo už jedenáct různých střelců.

Slovan Liberec

Kloppova medicína?

Není to tak, že by Liberec v každém utkání herně dominoval a diktoval tempo zápasu. Nicméně stejně jako Jürgen Klopp i Jindřich Trpišovský sází na rychlou přechodovou fázi po zisku míče. A s tím také v menších českých poměrech slaví úspěch.

Na hru Liberce se dá dívat, není to jen úporná obrana, kde by byl útok jen překvapivou nadstavbou. Naopak, cílem je přestřílet soupeře.

Slovan Liberec

Liberec sice v dosavadním průběhu ligové sezóny jen dvakrát udržel čisté konto a brankáři Severočechů museli čelit největšímu počtu střel soupeřů z elitní čtyřky.

Na druhou stranu má Slovan na svém kontě už šest vítězství a pět remíz. A to není málo.

A další body možná přijdou už v utkání se Spartou.

[related_program]

Foto: slovanliberec.cz
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru