Hošek vs. Šídlo: Přestřelka blogerů. Marodka Arsenalu a St. Totteringham's Day

Chyba databáze WordPressu: [Table 'd176397_o2sport.wp_yasr_log' doesn't exist]
SELECT SUM(vote) as sum_votes, COUNT(vote) as number_of_votes FROM wp_yasr_log WHERE post_id=39479 AND vote > 0 AND vote <= 5

[related_program]

JIŘÍ HOŠEK: Moje naděje se odvíjejí hlavně od slibné marodky Arsenalu. Absence Ramseyho mě upřímně potěšila, a pravděpodobná přítomnost dua Walcott + Oxlade-Chamberlain pouze v ochozech je řekněme milá. Když si teď natáhl sval ještě Bellerin a měl by tím pádem na levé Eriksenově straně bránit Debuchy, vypadá to pro Spurs ještě o chlup lépe.

Vzpomněl jsem si na Klapzubovu jedenáctku a zajímavou filosofii funkcionářů Barcelony, kteří chtěli v úvodních minutách „zprasit“ osu týmu.

Nemyslím si, že by se Pochettino chtěl vydat touto cestou. Osobně bych se tak přimlouval za to, aby britské úřady urychleně zkontrolovaly pracovní povolení Alexise Sáncheze. Jistě s ním nebude něco v pořádku.

Football - Arsenal v Bayern Munich - UEFA Champions League Group Stage - Group F - Emirates Stadium, London, England - 20/10/15 Arsenal's Alexis Sanchez looks dejected Reuters / Dylan Martinez Livepic EDITORIAL USE ONLY.

Chilanovy pravděpodobné souboje s Kylem Walkerem mi totiž v posledních dnech kazí klidné spaní.

[related_program]

JINDŘICH ŠÍDLO: Vůbec mě nepřekvapuje, že můj vážený kolega a přítel Jiří Hošek odvíjí své naděje od zdravotního stavu našeho týmu. Co mu taky jiného zbývá. Moje naděje se odvíjejí od faktu, že spolu hraje Arsenal a Tottenham.

Football - Swansea City v Arsenal - Barclays Premier League - Liberty Stadium - 31/10/15 Arsenal's Joel Campbell celebrates after scoring their third goal  Action Images via Reuters / Alan Walter Livepic EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 45 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

Máme takový hezký svátek, slavíme ho nepřetržitě už 20 let. Jmenuje se St. Totteringham´s Day. Jiří jistě ví a rád čtenářům vysvětlí, v čem svátek spočívá, kdy a proč se slaví. Slovy klasika: You can't cheat nature.

JIŘÍ HOŠEK: Jsem nesmírně rád, že můj drahý kolega a přítel Jindřich Šídlo používá výraz Totteringham (místo přece jen častějšího Totteridge), které evokuje jak jediný autentický severolondýnský klub (Woolwich se za sever Londýna považovat vskutku nedá), tak našeho kanonýra Teddyho Sheringhama, který dal „naplaveninám“ na severu města několik pěkných gólů.

[fve]https://youtu.be/m8G0ADJQdTI[/fve]

[fve]https://youtu.be/PvyZV0BZ1pY[/fve]

Nicméně do konce sezóny ještě zbývá naběhat mnoho desítek kilometrů, a tak bych s vyhlašováním i pouhým vysvětlováním St. Totteringham's Day ještě posečkal!

Chce se mi použít jiných slov jiného „klasika“, ale když tak naposledy učinil tuším Mirek Topolánek, nedopadlo to úplně nejlépe.

Anyway, abychom nechali emoce na chvilku stranou, prý si Koscielny pouští ve smyčce jisté sekvence ze 7. února, pojmenované „Jak nebránit Harryho Kanea“.

[fve]https://youtu.be/LDKojIBWyZE[/fve]

JINDŘICH ŠÍDLO: Když jsme ve středu smutně stáli v mnichovské aréně a koukali na ten šílený výsledek 1:5, který absolutně nevyjadřuje poměr sil na hřišti, protože to taky mohlo být 3:8, uklidňovali jsme se jedinou věcí: Tottenham přece není Bayern. Takže to i bez těch 8 hráčů půjde, ne že ne.

JIŘÍ HOŠEK: Naprosto souhlasím, že Tottenham není Bayern. To Ti klidně podepíšu. Ale když jsem tak i s rodinou ve čtvrtek vesele křepčil v ochozech White Hart Lane a těšil se z Dembélého nádherné rány a vítězství 2:1 nad Anderlechtem, pomyslel jsem si, že to i s o den kratším odpočinkem půjde, a ne že ne.
Mimochodem John Cross z Daily Mailu, nejserioznější novinář píšící v Londýně o Arsenalu, tvrdí, že v kombinaci s debaklem na Bayernu bude cokoli jiného než vítězství nad Spurs v neděli znamenat návrat pochybností o Wengerovi.

Football - Bayern Munich v Arsenal - UEFA Champions League Group Stage - Group F - Allianz Arena, Munich, Germany - 4/11/15 Arsenal manager Arsene Wenger Reuters / Michael Dalder Livepic EDITORIAL USE ONLY.

I když to Tottenhamu v North London Derby náhodou nevyjde (a nedostaneme nějaký nedůstojný „střapec“), nezkazí nám to dojem ze zatím vydařené sezóny a nenabourá to přesvědčení, že se pod Pochettinem ubíráme tím správným směrem.

Myslím, že to hráči Spurs cítí, a že to může na hřišti dělat divy…

[related_program]

JINDŘICH ŠÍDLO: Ještě bych přece jen měl asi Jiřího upozornit, že ani Arsenal není Anderlecht. Mimochodem, při té Lize mistrů mě napadla strašlivá věc. Že budeme ve skupině třetí a sestoupíme do stejného poháru, jako hraje Tottenham.

Už to je ponižující, ale hlavně si nechci představit ty čtvrteční termíny během nacpaného jara, kdy půjde do finále liga a bude se hrát FA Cup, který obhajujeme.

Navrhuji se případně do Evropské ligy vůbec nehlásit. Nebo vzít hned první kolo play-off stylem Sheffield. Výkon jako v Mnichově by na to měl stačit.

 

Pozn.: Jako St. Totteringham’s Day bývá fanoušky Arsenalu označován den, kdy je definitivně jasné, že Gunners skončí v lize před Tottenhamem.

 

Foto: Reuters
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru