PALIČKOVY trenérské postřehy: Sparta je teď lepší, ale Plzni můžou poslední nezdary i pomoct

[related_program]

Ztrátu v Brně signalizoval už Rapid

Jako asi všechny, i mě překvapila ztráta Plzně v Brně. Myslím, že můžu klidně říct, že nikdo nepočítal s tím, že tam Viktoria ztratí.

Na druhou stranu musím připustit, že určité signály byly v její hře už v utkání s Rapidem Vídeň v Evropské lize, kdy ten výkon nebyl ideální.

Předstartovní pozice před takovým šlágrem je rázem úplně jiná, než kdyby oba týmy měly stejně bodů.

Můj dojem je ale takový, že si to v Plzni dobře uvědomují. A od začátku až do konce tohoto týdne budou intenzivně řešit, co za poklesem formy stojí.

Rapid Vienna's Philipp Prosenik (R) and Viktoria Plzen's Lukas Hejda fight for the ball during their Europa League group E soccer match in Vienna, Austria, October 22, 2015.  REUTERS/Heinz-Peter Bader

 

Nezdar v pravou chvíli může i pomoct

Na tým to podle mých zkušeností může mít klidně i pozitivní vliv.

Fotbalistova hlava je někdy dost nevyzpytatelná a zjištění určité skutečnosti v pravou chvíli i za cenu nezdaru může ve výsledku hráčům pomoct.

Každopádně Sparta je teď v komfortnější pozici. Její sestava i hra se po trochu rozpačitém úvodu sezony ustálily.

V začátku sezony jsem ji trochu kritizoval, ale v zápase na hřišti silného Schalke v Evropské lize se mi její výkon opravdu líbil.

Schalke 04's Leroy Sane is challenged by Sparta Prague's Ladislav Krejci (L) and David Lafata during their Europa League group K soccer match in Gelsenkirchen, Germany, October 22, 2015.    REUTERS/Wolfgang Rattay

[related_program]

České El Clásico

Na zápas se hodně těším. Je to opravdu takové české „El Clásico“. Utkají se dva nejlepší a v posledních letech i jasně nejúspěšnější týmy.

Takové zápasy bohužel málokdy bývají bohaté na branky, jako jsme to viděli třeba v derby Manchesteru United se City.

Soupeři se do detailu znají a většinou se mohou jen těžko překvapit. A protože jsou to týmy takticky vyspělé s dobrou organizací hry, tak jeden druhému nabídnou jen málo šancí. Pak záleží, komu se podaří případnou šanci využít.

plzen sparta brabec horava

Báječná atmosféra a remíza

I tak se ale bude na co dívat. Jsem přesvědčený, že atmosféra bude skvělá, protože v Plzni ji diváci dokáží vytvářet pravidelně.

Kdybych si měl tipnout, asi bych volil remízu. Jak jsem psal výše, Sparta je na tom momentálně líp, ale Plzeň rozhodně neprodá svou kůži lacino a doma neprohraje.

[related_program]

Foto: Reuters, fcviktoria.cz
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru