Milan ŠTĚRBA: Kouzlo příbramského „svatostánku“

[related_program]

V čem je kouzlo příbramského stadionu? Nejprve je potřeba říct si, v čem kouzlo nespočívá.

Chabé divácké návštěvy

Rozhodně to není v počtu diváků. Příbram v minulé sezoně obsadila s průměrnou návštěvností 3 052 diváků na zápas až předposlední místo. Hůř na tom byla už jen Dukla.

příbram

Celková atmosféra? Taky ne. Není zapotřebí desetitisíců diváků k pořádné kulise. Nicméně fanouškovské jádro není dostatečně početné, aby překřičelo jednotlivé hlasy nespokojenců z opačné tribuny. A tak se několikrát stalo, že se trenér domácího týmu pustil do hlasité debaty s některým z nespokojených diváků na tribuně, protože na hrací plochu je slyšet každé slovo jednotlivce.

Příbram

Ani zázemí není luxusní

Stadion byl vybudován v roce 1955. Zásadní přestavbou prošel v letech 1978-1980, kdy byly mimo jiné vystavěny také dvě budovy s byty a hotelovými pokoji, které dodnes tvoří dominantu stadionu.

Tobiáš a Starka

V čem tedy spočívá více než přežívání tohoto klubu v Synot lize?

Zaprvé. Pavel Tobiáš. Trenér, který si nejprve zmapoval situaci v pozici šéftrenéra mládeže Příbrami, aby pak ty nejtalentovanější mladíky představil na prvoligové scéně. Aleš Matějů v létě přestoupil do Plzně stejně jako Jan Suchan (který v Příbrami zůstal na hostování).

Pavel Tobiáš Příbram

Zadruhé. Ostřílený prezident klubu Jaroslav Starka. Dále asi není potřeba komentovat.

Mladíci dostávají šanci

Zatřetí. Velmi dobrá práce s mládeží. Dlouhá léta trenéři v mládežnické akademii ctili jednotnou filozofii kombinačního fotbalu. Pokud jste se šli podívat na jakýkoliv mládežnický tým Příbrami, neviděli jste například ani jednou brankáře poslat dopředu dlouhý nákop.

[related_program]

 

I když už v Příbrami od tohoto stylu ustoupili, mají v akademii mnoho talentovaných hráčů. A vzhledem k finančním limitům klubu dostávají tito mladíci pravidelně šanci v A-týmu.

Hornická tradice se nezapře

Příbramský fotbal se pohybuje na hraně.

pribram synot liga fotbal

Nezakořenil se tolik do myslí místních a dá se očekávat, že v případě sestupu by ztratili o klub zájem úplně. Ale zatím se v Příbrami daří z minima těžit maximum. Prostě horníci.

Vydoluje v neděli odpoledne Sparta v Příbrami tři body?

[related_program]

Foto: Facebook 1. FK Příbram
Milan Štěrba Autor článku
Milan Štěrba
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru