Václav PILNÝ: Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační derniéra. Přichází čas experimentů?

Už teď je více než jasné, že na některých postech dojde ke změnám. Otázkou je, jak moc bude Pavel Vrba experimentovat.

Hraje se o los pro Euro

Stále totiž jde o hodně. Ve hře je nasazení do losovacích košů, a tak by se našim fotbalistům nějaký ten bod určitě hodil.

Čechům zatím patří místo až ve třetím losovacím koši, což by znamenalo mít ve skupině další dva silné soupeře.

Pokud se chce Vrbova družina této hrozbě vyhnout, je potřeba získat z posledních dvou zápasů alespoň čtyři body.

[related_program]

V sobotu s Turky: Vyhrát!

Ať už v sobotním zápase v Praze proti Turecku nastoupí kdokoliv, fanoušci si mohou být jisti tím, že hráči, kteří dostanou důvěru, nic nevypustí. Podle vlastních slov se chtějí před domácím publikem rozloučit důstojně.

Filip Novák: I přes jistotu postupu chceme s Tureckem určitě vyhrát!

Posted by Česká fotbalová reprezentace on 7. říjen 2015

Některé změny v obvyklé základní sestavě už Pavel Vrba avizoval dopředu a některé vyplynuly z událostí posledních týdnů.

Vaclík v brance

Do branky se minimálně v sobotu postaví Tomáš Vaclík. Tady se jedná o zcela logický tah reprezentačního kouče. Co může očekávat od klasické jedničky Petra Čecha, je více než jasné, takže proč nevyzkoušet brankáře švýcarské Basileje.

V pozadí na svoji šanci čeká také Tomáš Koubek. Kmenový hráč Sparty, který hostuje v Liberci, má velký podíl na současné úspěšné výsledkové šňůře severočeského týmu. Takže proč nevyzkoušet i jeho.

Na beka Novák?

Další změna, která byla jasná už při nominaci, je místo levého obránce. Kvůli alkoholovému mejdanu a následné dopravní nehodě nebyl povolán David Limberský.

Na jeho post si brousí zuby hned několik adeptů. Nejvíc šancí má asi Filip Novák, který po přestupu do dánského Midtjyllandu chytil slušnou formu.

Dalšími hráči, kteří by se mohli objevit na pozici levého beka, jsou Michal Kadlec nebo sparťanský univerzál Martin Frýdek.

Martin Frýdek

Ten letos v klubových barvách kromě brankáře a stopera vyzkoušel snad všechny posty. A šikovný univerzál se bude Pavlu Vrbovi určitě hodit.

Zkoušet by se mohlo i na pravém kraji defenzivy, kde se jako alternativa za Pavla Kadeřábka nabízí Theodor Gebre Selassie.

Změny v záloze nečekejme

V záloze se asi žádných velkých překvapení oproti posledním zápasům nedočkáme. Výbornou formu si udržuje Jiří Skalák, který si zahrál v posledních zápasech proti Kazachstánu a Lotyšsku.

skalak

V základní sestavě by neměl chybět ani Bořek Dočkal. Ten jak v klubových, tak i v národních barvách dokáže střílet důležité góly. Velkou šanci zahrát si proti Turecku a Nizozemsku mají také Vladimír Darida, David Pavelka nebo Milan Petržela. Ten po trenérské rošádě ve Viktorii Plzeň chytil na hřišti druhou mízu.

Na hrot slávista současný, nebo bývalý?

V útoku by se klidně mohl objevit Tomáš Necid. Slávistický odchovanec je, zdá se, po dlouhých zdravotních problémech zase ve formě. V barvách tureckého Bursasporu o víkendu přispěl hattrickem k vítězství na hřišti Rizesporu.

Necidův první ze tří gólů

https://vine.co/v/e2hBPTtel0p

Ve čtyřech zápasech tak stihl nasázet už 6 gólů. Jenže proti Kazachstánu v reprezentačním dresu zase zazářil dvěma góly Milan Škoda. Tak uvidíme, komu dá Pavel Vrba nakonec důvěru.

Foto: Facebook Česká fotbalová reprezentace
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru