Karetní losovačka – novinka ve fotbalových pravidlech. Jakou revoluční změnu přinese?

Nedávno jsme vás informovali o novinkách, které českou kopanou čekají a které se týkají tvaru fotbalového míče. Zjistili jsme, že nejde o jedinou revoluci, kterou FAČR chystá. Nejnověji se jedná o změně při udělování žlutých a červených karet.

Dáme šanci šťastným hříšníkům

Na originální myšlenku přivedlo Miroslava Peltu video z jižní Asie, které ukazuje, jak rozhodčí dal faulujícímu šanci v „čestném souboji“.

https://twitter.com/Troll__Football/status/649266247188676610

Na něm je vidět, jak si hráč mohl vylosovat, jestli dostane žlutou, nebo červenou kartu.

Při bližším studiu videa dospěla Komise rozhodčích k závěru, že situace byla trochu zavádějící. Náčelník Roman Berbr ústy předsedkyně Komise Dagmar Damkové uvedl, že je vidět, že hráč dobře viděl, že si tahá žlutou kartu.

Opravdová losovačka

Pravidla na českých trávnících budou přísnější než na videu, z něhož vzešel nápad. Hráč bude skutečně losovat a rozhodčí karty pořádně zamíchá, aby to bylo napínavé.

Náčelník Roman Berbr ústy Dagmar Damkové řekl, že u nich v západních Čechách mají s podobnými losovačkami bohaté a dobré zkušenosti.

Po těchto slovech Berbr s Damkovou spiklenecky mrkli na zástupce karlovarského fotbalu.

kachna

Klidně pět žlutých karet pro jednoho hráče

Další změnou bude i to, že hráč nyní při druhé žluté automaticky nedostane červenou. Jednoduše bude losovat a na hřišti zůstane, dokud si nevytáhne červenou kartu.

Novinku FAČR zavede od příští sezony a hned ji nasadí do všech soutěží (včetně té nejvyšší).

 

Komentář pana Zelí:

Podle mě jde o dobrý nápad. Losovačka velmi uleví hlavním rozhodčím, především nárokům na jejich přemýšlení a celkovou inteligenci. Rozhodčí se budou moci více soustředit na důležité věci, jako jsou správné krokování vzdálenosti zdi od místa přestupku, rovné čáry či správně hozená mince při úvodním rozlosování stran.

Foto: koláž O2 Sport
pan Zelí Autor článku
pan Zelí
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru