Rostislav OBOŇA: Hráči Newcastlu v souboji s Watfordem? Jako ve výkonu trestu

Tato situace samozřejmě není zas tak šokující, aby ji trénované srdce fanouška Strak neuneslo. Je to v podstatě stejné už minimálně rok. Akorát jsem trochu doufal, že s příchodem nového trenéra McClarena a několika letních posil se něco změní k lepšímu. Nesmějte se mi.

Kouč ignoroval kritiku

V sobotu jsme v 6. kole na domácí půdě přivítali nováčka Watford. McClaren ignoroval celotýdenní kritiku své taktiky i sestavy a udělal si to zase po svém.

McClaren Newcastle

V základní sestavě opět Cissé, Sissoko, Thauvin… Samozřejmě ne každý se na začátku sezony potká se skvělou formou, ale aspoň kapku zájmu o hru by tihle „profesionálové“ předstírat mohli.

Při rozestavení 4-1-4-1 to osamocený Cissé na hrotu samozřejmě nemá moc lehké, ale pro začátek by možná stačilo, kdyby na tom hrotu opravdu operoval a neschovával se furt na úrovni středové řady.

Ta ostatně taky nepředváděla žádné zázraky. Dlouhodobě marný Sissoko, Thauvin, který ztratil balón snad třicetkrát za zápas, Pérez, který se jediný snad trochu snažil, leč samotnému smutno… A Wijnaldum se stahoval dozadu, takže z toho nakonec bylo spíše 4-2-3-1.

Přes slzy nevidím na klávesnici

Chtěl jsem něco napsat o obraně, ale přes slzy nevidím na klávesnici. Mbemba, Coloccini a Haidara by za současné formy nepomohli ani Baníku. Kuželky.

První gól jsme dostali v 10. minutě, kdy obránci stáli jako jelita a v pěti proti třem útočícím nedokázali ani vykrýt pozice, ani obsadit volné hráče soupeře. Trestal Ighalo. To samé v bleděmodrém o osmnáct minut později. Opět Ighalo si zaběhl za solné sloupy a Krul v bráně už toho moc nenadělal.

Newcastle

My jsme okamžitě odpověděli odvážným nakopáváním balónu naslepo dopředu a strašně se divili, že z 15 přihrávek našla svého adresáta hned jedna. Zoufalost, zmar, děs.

Nejofenzivnější hráč je obránce

Po přestávce přišel místo Cissého Siem de Jong, hráči si trochu popřeházeli posty a hned to bylo o chlup lepší. Najednou se hrálo převážně na bránu Watfordu a padl i gól na 1:2.

Je ovšem vhodné si připomenout, že naším nejofenzívnějším hráčem je dlouhodobě OBRÁNCE Janmaat.

Janmaat Newcastle

Tahal po křídle většinu útoků, centroval, nahrával, kombinoval (když bylo náhodou s kým) a nakonec dal i ten gól. Pár šancí jsme ještě spálili, ale to bylo bohužel vše a ani další (dost pozdní) střídání vyrovnání nepřinesla.

Hráči jako ve výkonu trestu

Snad horší, než další porážka, byl pohled na samotné hráče. Skoro všichni se po celý zápas tvářili, jako by byli spíše ve výkonu trestu. Žádné nadšení, nasazení, žádná myšlenka, a ani z toho gólu se nedokázali radovat jako tým.

Mno, dost štkaní. Zalil jsem to rumem a s uhasínající nadějí vzhlížím ke středečnímu pohárovému zápasu proti Sheffieldu Wednesday. Třeba se něco stane.

Howay The Lads!

Foto: Reuters
Rostislav Oboňa Autor článku
Rostislav Oboňa
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru