Berdych má 30! Pojďme si projít památné momenty kariéry české tenisové star

První velký titul z Paříže

Psal se rok 2005, Tomáš Berdych ve svých 20 letech vyhrál svůj premiérový titul na turnaji kategorie ATP Masters 1000. V pařížské hale Bercy ve finále porazil Chorvata Ivana Ljubičiče.

[fve]https://youtu.be/L7ZcjVmTsMk[/fve]

Finále grandslamového turnaje

O pět let později byl Berďa poslední krok od toho, aby ovládl grandslamový turnaj a stal se nesmrtelným. Ve finále Wimbledonu však jasně podlehl Španělu Rafaelu Nadalovi.

[fve]https://youtu.be/b-ya8UmomCc[/fve]

První triumf v Davis Cupu

Hned dvakrát se Tomáš Berdych podílel na velkém daviscupovém triumfu českého týmu. Nejsladší bývají premiéry. Té vítězné se spolu s Radkem Štěpánkem a spol. dočkal v roce 2012 vítězstvím nad Španělskem.

[fve]https://youtu.be/m8PyNGxNDuI[/fve]

Kontroverzní oslava výhry nad Rafou

Vraťme se do roku 2006. Na prestižním podniku v Madridu český tenista porazil španělského miláčka Rafaela Nadala. Po překvapivém vítězství předvedl gesto, kterým si proti sobě poštval celou halu. Ukazováčkem přes ústa obecenstvo rozhodně neumlčel. Navíc si od Nadala vyslechl, že „je zlý člověk“.

[fve]https://youtu.be/FPUFTajFu1g[/fve]

Nástřel od Almagra

A znovu ti Španělé! Tentokrát šlo o souboj s Nicolasem Almagrem na Australian Open. Soupeř českého tenisu u sítě nastřelil a doslova jej poslal k zemi. Berdych poté Almagrovi nepodal u sítě ruku.

[fve]https://youtu.be/ubS-sdL7ffw[/fve]

Foto: Facebook US Open
(mm)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru