8 nejslavnějších fotbalových malérů. Ujfalušimu neseděla částka, Bergerovi prezident Husák

1. Tomáš Ujfaluši a reprezentanti (2007): Nic jsem neplatil, částka nesouhlasí

Po porážce s Německem se fotbalisté vrátili z Letné do Hotelu Praha až kolem půlnoci. Někteří hráči se pak sešli na jednom pokoji, kde došlo k oslavě kapitánových narozenin. Údajně si kolem čtvrté hodiny ranní objednali i dámskou společnost. Ujfaluši prý za lehké děvy zaplatil 41 tisíc korun.

Není to pravda, na recepci jsem sice byl, ale nic jsem neplatil. A ta částka také absolutně nesouhlasí.

Reprezentanti poté dostali od svazu pokutu 1 milion korun a Ujfaluši ukončil kariéru v národním týmu.

2. Jan Šimák (2003): Zmizení zlobivého dítěte

Zlobivé dítě českého fotbalu – i tak se říkalo Janu Šimákovi. Talentovanému záložníkovi zničila kariéru závislost na herních automatech a alkoholu. V roce 2003 dokonce na rok zmizel ze světového fotbalu. Tehdy hráč Hannoveru oznámil, že pro „totální vyčerpání“ přerušuje kariéru, a začal se toulat po hernách a barech. Říká se, že propil astronomické částky.

jan simak budejovice

V roce 2004 ho přilákal do pražské Sparty František Straka. Šimák však nedorazil na první trénink, protože se opil. Poté konečně nastoupil do léčebny U Apolináře a alespoň částečně restartoval svou kariéru. Aktuálně působí v dresu Dynama České Budějovice.

3. Jan Berger (1982): Co jiného byl Husák?

Bývalý československý fotbalový reprezentant se v 80. letech dostal z vrcholu na dno a zase zpátky. Fotbalista, který dostal nabídku i od slavného Realu Madrid, strávil v protialkoholní léčebně U Apolináře 3 měsíce.

Jste stejný buzeranti jako ten, co visí nad váma. Jen jsem řekl pravdu, co jiného byl Husák?

Ještě předtím v podnapilém stavu urazil tehdejšího prezidenta Gustáva Husáka a musel si odsedět 35 dní v ruzyňské věznici.

„Měl jsem jet s nároďákem do Dánska, popíjelo se a dělal bugr. Přišel policajt, chytil mě hrubě za rameno a já ho strčil. Nic hrozného, ale on se začal rozčilovat. Povídám mu: Jste stejný buzeranti jako ten, co visí nad váma. Jen jsem řekl pravdu, co jiného byl Husák?“ řekl Jan Berger v roce 2005 pro server iDnes.

4.  Reprezentanti po Černé Hoře (2011): Protestsong a módní přehlídka

Oslavy postupu na Euro 2012 byly divoké. Ještě před odletem z Černé Hory spustili reprezentanti dnes už nechvalně známý popěvek na adresu internacionála Radka Druláka, který je v průběhu kvalifikace ostře kritizoval.

[fve]https://www.youtube.com/watch?v=Z_TQWTHtx8Y[/fve]

Během cesty pak na sobě roztrhali svazové oblečení a příletovou halou v Praze museli někteří projít ve spodním prádle.

5. Martin Vaniak a reprezentanti (2002): Jak vyzrát na Brücknera

Jeden z největších flámů v historii české reprezentace zorganizoval brankář. V roce 2002 dva dny před přátelským utkáním se Slovenskem vyrazili reprezentanti do ulic Olomouce slavit narození dcery Martina Vaniaka. Hlídkující kouč Karel Brückner údajně hráče zahnal v 11 večer na pokoje. Jenže fotbalisté, včetně hvězd jako Pavel Nedvěd nebo Vladimír Šmicer, se zase vyplížili ven. Podle Vaniaka prý právě tato akce stála za jeho koncem v reprezentaci.

6. Tomáš Skuhravý (1993): Bomber pojídal půllitry

OLYMPUS DIGITAL CAMERABomber Tomáš Skuhravý střílel branky za pražskou Spartu, italský Janov i reprezentaci. Kromě přesné mušky byl pověstný také láskou k rychlým vozům. Za jejich volant nejednou usedal v podnapilém stavu. Karambolů měl několik, jako zázrakem ale všechny přežil víceméně bez škrábnutí. Nejvážnější nehodu měl v roce 1993, kdy zničil zbrusu nový vůz Mitsubishi 3000. Naposledy havaroval v roce 2000, když svou octavii poslal čelně do protijedoucího mercedesu. Naměřili mu 1,89 promile. V dobách největší slávy si prý típal cigarety o jazyk a sázel se, že sní skleněný půllitr.

7. Milan Baroš (2007): Rekordman francouzské dálnice

Při svém působení v Lyonu vyrazil v současnosti útočník Mladé Boleslavi na projížďku. Ve svém ferrari svištěl ostravský rychlík rychlostí 271 km/h a údajně tak vytvořil rekord francouzské dálnice. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Milan Baroš fotbal

8. Martin Fenin (2008): Ano, šéfe, na balkoně

Teplický odchovanec při svém působení v Německu společně s nynějším záložníkem Sparty Markusem Steinhöferem podpálil svůj podkrovní byt nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Za nehodu podle Fenina mohl vadný gril.

Foto: dynamocb.cz
(rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru