James Blake zatčen! Bývalého tenistu si spletli se zlodějem telefonů. Byl v tom i rasismus?

Někdejší čtvrtý hráč světového žebříčku na tenis nezanevřel. James Blake sice pověsil raketu na hřebík, na letošním US Open ale chybět nehodlal.

Místo pohledu na krásné tenisové údery však ve středu schytal několik pořádně tvrdých ran do vlastního těla, když byl sražen policisty k zemi a zatčen.

„Nikdo se ani nezeptal: Hele, máme pár otázek. Prostě mě jen srazili k zemi,“ prozradil 35letý Blake, který kariéru ukončil před dvěma lety.

Z celého incidentu si odnesl drobná poranění, ale brutalita policejního zákroku jej zaskočila. Objevily se i dohady, zda událost neměla rasový podtext. Zatímco Blake je černoch, všichni policisté byli běloši. Tenista to ale nepotvrdil.

Vnímám to jako neopodstatněné policejní násilí, bez ohledu na to, jaké jsem rasy. Možná v tom rasový faktor hrál nějakou roli, každopádně však není důvod, aby někdo dělal komukoli takové věci.

James Blake

Vítěz deseti turnajů ATP byl údajně svědkem mylně identifikován jako člen gangu překupníků s mobilními telefony. Policisté omyl rozpoznali asi po čtvrt hodině a Blakea propustili. Tenista by teď rád slyšel omluvu.

Přenosy z US Open můžete sledovat prostřednictvím O2 TV na stanicích Eurosport a Eurosport 2.

(rw)
Redakce O2 TV Sport Autor článku
Redakce O2 TV Sport
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru