Jan HOMOLKA: Vedro v tenisovém New Yorku je peklo!

V roce 2011 během úvodního kola US Open proběhlo 9 skrečí, letošní číslo je skoro až hrozivé. 10 tenistů a 2 tenistky své zápasy vzdali.

Vlhkost, obrovská vedra a s tím spojená únava z dlouhé sezony. Není divu, že hráči kolikrát nemají kde brát. A v téhle výhni ještě musíme počítat, že většina hvězd si zahraje občas v noci, třeba i po půlnoci v rámci atraktivní night session. Takže i organismus dostává v tomto ohledu co proto.

US Open tenis

Není to tak dlouho, co se navíc hrál supervíkend, kdy finále i semifinále mužské dvouhry dělilo méně než 24 hodin, a to bylo pro hráče brutální.

Na betonu to zkrátka je pro hráče (i hráčky, byť počet skrečí naznačuje, kdo to má těžší) extrémně náročné. Do toho ještě hlučné publikum, někdy až fotbalové. Hukot velkoměsta se přenáší i na kurty. Na vůni hamburgerů, linoucí se z tribun, plejeři ani nepomyslí.

Rafael Nadal tenis US Open

Skoro každé 6. utkání mužské dvouhry bylo nedohráno. Vyhrát US Open bolí, navíc v době silných hráčů a dlouhých výměn na betonovém povrchu, kde už servis není takovou zbraní jako v dobách, kdy pistolník Sampras sbíral jednoduché fiftýny.

Každé vítězství na US Open je zkrátka velké vítězství. A kdo to během jednoho ročníku dokáže sedmkrát, stane se nesmrtelným.

Přímé přenosy z US Open můžete sledovat na O2 TV na stanicích Eurosport 1 a Eurosport 2.

Foto: Facebook US Open
Jan Homolka Autor článku
Jan Homolka
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru