E-tržby hlásí další zpoždění: budou nejdříve v polovině roku 2016

Elektronická evidence tržeb začne pravděpodobně fungovat až od poloviny příštího roku. Koaliční rada totiž schválila návrh ministerstva financí, aby se prodloužila doba mezi okamžikem platnosti a účinností zákona ze tří měsíců na sedm.

Plánované dubnové spuštění se tak posunulo o čtvrt roku. Prvotní plán Ministerstva financí přitom počítal s tím, že elektronická evidence tržeb bude zavedena už od ledna roku 2016.

„Ministerstvo financí se vzhledem k eskalujícím útokům ze strany opozice a výraznému zpolitizování věcné i technické roviny projektu elektronické evidence tržeb rozhodlo přistoupit k mimořádnému prodloužení doby mezi okamžikem platnosti a účinností zákona ze tří měsíců na sedm. Tento postup odsouhlasila koaliční rada vlády,“ uvedl v tiskové zprávě ministerstva financí jeho mluvčí Michal Žurovec.

Plánovaná novinka ještě neprošla parlamentem, poslanci se tomuto tématu budou věnovat po prázdninách. Opozice oznámila, že schvalování zákona chce v Poslanecké sněmovně blokovat.

S námi vám žádná důležitá informace o e-tržbách neuteče

Informace o plánovaném systému elektronické evidence tržeb (e-tržeb) najdete na Modrém blogu na jednom místě. Pokud o žádnou důležitou informaci nechcete přijít, nechte nám na sebe e-mail a my Vám o všech důležitých novinkách dáme vědět.

 

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek EET a off-line režim: Kdy se vás (ne)týká
Nahoru