SmartUp pomáhá mladým medikům

Na začátku bylo 103 projektů. Některé z nich však nesplnily formální požadavky, takže se k hodnotitelům dostalo 87 nápadů. Odborná porota složená vždy z 3 členů (zaměstnanec společnosti O2, SmartUp Ambassador a odborník z neziskového sektoru) vybrala 30 týmů, které dostanou možnost svoje nápady přetavit v realitu.

Divokou kartu v této vlně přihlášek získal tým mediků s projektem Laparoskopické kurzy chirurgického šití. Projekt získal celkem 912 hlasů a díky tomu bude podpořen bez ohledu na hodnocení komise.

O co vlastně v celém projektu jde?

„Současná medicína stále častěji využívá laparoskopické metody, které jsou méně invazivní, jejich výsledky jsou esteticky přijatelnější a pacient se rychleji hojí. Pro mladé mediky je však ovládnutí laparoskopických nástrojů běh na dlouhou trať,“ vysvětlují organizátoři projektu Nikol Gabrielová, Antonín Haluza a Vojtěch Kunc, proč se rozhodli kurzy iniciovat. Jejich cílem je, aby medici chodili do kurzů proto, že se touží naučit něco nového, k čemu jinde běžně příležitost nemají. „Nepořádáme kurzy s cílem rozdávat osvědčení o umění šít laparoskopicky. Spíše chceme, aby si mladí lékaři jednou byli jistější, až budou nastupovat ke své první laparoskopické operaci,“ doplňují.

V rámci kurzů budou k dispozici improvizované, i když velmi dobře funkční trenažéry, které budou bohatě stačit pro základní pochopení laparoskopické metody. Tyto trenažéry si navíc studenti vyrobí sami, protože jejich výroba je technicky i finančně nenáročná.

Laparoskopické kurzy chirurgického šití, na které se mohou případní zájemci hlásit přes facebookový profil, podpořila částkou 10 500 korun Nadace O2. Ta v rámci programu Smart Up pomáhá mladým lidem ve věku od 15 do 26 let realizovat neotřelé nápady, které mají pozitivní vliv na jejich okolí.

Chcete se také do programu SmartUp zapojit? Máte šanci. Druhá vlna právě probíhá a vy se můžete se svým nápadem přihlásit až do 30. 9. 2015.

O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Internet na velkých akcích je jako oblek šitý na míru 
Nahoru