Sparta získala další posilu. Jiráček podepsal smlouvu na 4 roky

Sparta s Petrem Jiráčkem začala vyjednávat minulý týden. Hamburk s českým fotbalistou, za kterého zaplatil v srpnu 2012 Wolfsburgu 4 miliony eur, přestal počítat. Nějakou dobu trvalo dolaďování finančních záležitostí. Jiráček si totiž finančně pohorší. Proto podle německého deníku Bild dostal na odchodnou 150 tisíc eur (asi 4 miliony korun).

Dnes Sparta představila Jiráčka na oficiální tiskové konferenci.

Spartě se hodí příchod Jiráčka, který je schopen hrát jak na kraji, tak ve středu záložní řady, i proto, že před nedávnem přišla do konce podzimu o zraněného Lukáše Váchu.

Zájem o Jiráčka údajně měly kromě Sparty i jiné české kluby, včetně Plzně, kde Jiráček před několika lety prorazil a dostal se odtud do reprezentace. Podle Jiráčkova manažera Dalibora Laciny však návrat na západ Čech nebyl na pořadu dne.

Rivalita mezi Spartou a Plzní vygradovala v posledních pěti letech. Sice jsem tam hrál a budu s ní navždy spojen, ale teď jsem byl čtyři roky v zahraničí.

Petr Jiráček

Takhle se v Plzni s Jiráčkem loučili při jeho odchodu v roce 2011.

Jak budou tamní fanoušci reagovat, až přijede Jiráček v dresu úhlavního rivala? Vzájemné utkání Plzně se Spartou je na programu 31. října.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]
Jiří Fišara Autor článku
Jiří Fišara
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru