Tomáš RADOTÍNSKÝ: Pellegrinimu nastávají v Manchesteru City příjemné starosti

Bude-li takto pokračovat, stane se nejvážnějším kandidátem na titul.

Stejní hráči, stejný realizační tým – a navzdory tomu úplně jiné výkony a jiný přístup. Zatímco loni se celek z modré poloviny Manchesteru marně pokoušel o obhajobu, letos na to jde úplně jinak.

Vytratilo se uspokojení, laxnost a pocit vlastní dokonalosti. Přibyla poctivá práce, nikdo ani na okamžik nepoleví, nepodcení žádnou situaci a do každého souboje jde naplno. Je vidět, že mnozí měli nůž na krku a teď se za každou cenu snaží dobře placené místo v základu a potažmo v klubu udržet.

Dvojnásobný mistr z posledních čtyř sezon se rapidně zlepšil jako celek, ale na jednom hráči je proměna nejmarkantnější.

Vincent Kompany Manchester City

Vincent Kompany už zase hraje jako správný kapitán. Přesný v odebírání míčů, důsledný v obsazování, zodpovědný v soubojích a konstruktivní v rozehrávce. A když je nejhůř, zaskočí za překonaného brankáře na čáře, jako v neděli na Evertonu.

Není náhodou, že s jeho návratem do špičkové formy mužstvo udrželo tři čistá konta za sebou. Bylo zřejmé, že jakmile zase začne hrát jako v mistrovských sezonách, půjdou nahoru všichni.

Na startu soutěže je tedy tým Manuela Pellegriniho bez vážnějších slabin. Má perfektně vyváženou hru. Góly střílí a přitom neinkasuje. Je předčasné cokoli hodnotit, ale už nyní můžeme tým, který mnozí odepisovali, pasovat na jednoho z favoritů.

A to ještě nehraje v nejsilnějším složení. Chybí dlouholetá opora obrany Pablo Zabaleta, který se po letním Copa América teprve dostává do optimální pohody, podobně jako třeba Sergio Agüero. Zdravotní problémy má i Fernando a po zranění se rozehrává Fabian Delph.

Sergio Agüero Manchester City

Navíc jsou na cestě další posily. Na pracovní povolení čeká argentinský stoper Nicolás Otamendi a do konce přestupního termínu by měl dorazit i nejlepší hráč loňské bundesligové sezony Kevin De Bruyne z Wolfsburgu.

Konkurence v kádru tedy vzroste a každý trénink se promění v ještě urputnější boj o místo na výsluní.

Zatím Pellegrini nemá důvod do složení svého týmu sahat. Dovedete si představit, že by třeba vyřadil famózně hrajícího Eliaquima Mangalu, který se po období adaptace konečně chytil?

Nebo jen tak odstavil Jesúse Navase, jenž sice spaluje šance, ale nasprintuje toho za zápas tolik, že by se za takovou porci nemuseli stydět dva jiní hráči dohromady?

Manchester City VIncent Kompany David Silva Eliaquim Mangala

Ne, v tuto chvíli to nové tváře opravdu nebudou mít jednoduché. Jejich šance samozřejmě přijde. Po reprezentační pauze se rozjede Liga mistrů a Ligový pohár. Jedenáctka se tedy bude častěji točit. A až to bude Pellegrini muset udělat, čekají jej příjemné starosti.

Má z čeho vybírat. A stávající opory nastavily laťku pořádně vysoko. Kdo ji nezdolá, hned tak si asi nezahraje.

Takový luxus může minimálně 16 z 19 ostatních manažerů v Premier League zkušenému Chilanovi jen závidět.

Foto: Facebook Premier League
O2 Autor článku
O2
Jako přední český operátor nabízíme výhodné neomezené volání, rychlý mobilní i pevný internet nebo třeba digitální televizi s širokou programovou nabídkou. Stojí za námi silná mezinárodní telekomunikační společnost a to nám umožňuje na vysoké úrovni provozovat více než sedm miliónů mobilních a pevných linek.
Související článek Nejlepší fotbal v O2 TV! Diváci se dočkají Ligy mistrů, Bundesligy, Serie A i La Ligy
Kam pokračovat? Mohlo by vás zajímat
VŠECHNY
Nahoru